sobota, 26 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Pijany kierowca znieważył policjantów

Pijany kierowca znieważył policjantów

Pijany kierowca znieważył policjantów
Data publikacji: 2016-04-15 13:31
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:00
Wywietleń: 1409 128268

Jeden rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata, zakaz prowadzenia pojazdów przez 3 lata oraz 6 tys. zł grzywny - taki wyrok po rozprawie w trybie przyspieszonym usłyszał 58-letni mieszkający w stargardzkiej gminie kierowca mercedesa za jazdę „na podwójnym gazie" oraz znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej policjantów.

Na drodze z Suchania do Krąpieli przypadkowi świadkowie ujrzeli jadącego zygzakiem osobowego mercedesa. Pojechali swym autem za nim, a gdy nadarzyła się okazja, w pobliżu Brudzewic uniemożliwili dalszą jazdę kierowcy, zabierając mu kluczyki.

O zdarzeniu powiadomiono też policję. - Mężczyzna ten szybko oddalił się z miejsca zdarzenia i ukrył kilkaset metrów dalej, ale współpraca policji ze świadkami pozwoliła odnaleźć go leżącego w zaroślach za konarem - relacjonuje podkom. Łukasz Famulski, rzecznik stargardzkiej KPP. - Funkcjonariusze od razu wyczuli od niego wyraźną woń alkoholu, ale podejrzewany nie poddał się badaniu stanu trzeźwości. Konieczne okazały się więc badania krwi, które wykazały prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto 58-letni kierowca podczas interwencji był agresywny i wulgarny. Zadał cios ręką policjantowi i znieważył pozostałych mundurowych.

Mężczyznę osadzono w areszcie, a później za swoje czyny odpowiedział przed sądem.

(gra)

Fot. arch.

Komentarze

SromotnikBezwstydny
W normalnym kraju stróże porządku odwieżliby pana kierowcę do domu, auto na parking a mandacik - proporcjonalny do zarobków lub emerytury...
2016-04-15 15:47:55
Gargamel
W normalnym kraju by go zastrzelili, a u nas bezkarny... rok w zawiasach, śmiechu warte.
2016-04-15 14:32:13

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie