Środa, 24 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Wszyscy gramy dla Ciecha! Rodzinny piknik charytatywny w sobotę

Data publikacji: 07 sierpnia 2019 r. 19:53
Ostatnia aktualizacja: 08 sierpnia 2019 r. 12:30
Wszyscy gramy dla Ciecha! Rodzinny piknik charytatywny w sobotę
 

Stowarzyszenie Motocykliści dla Dzieci w sobotę (10 sierpnia) zaprasza na plażę jeziora Miedwie (Kobylanka) na piknik rodzinny pn. „Wszyscy gramy dla Ciecha!", z którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie Artura walczącego z rakiem. „Będzie głośno, wesoło, rock, blues i mocniejsze brzmienia zaleją Wasze serca! Muzyka pójdzie daleko w toń jeziora! A wszystko w akompaniamencie motocykli i dobrej zabawy! Tak będziemy wspierać naszego kolegę Ciecha w walce z rakiem!" - informują organizatorzy.

Artur (dla wielu Ciechu) to motocyklista, który w kwietniu tego roku dowiedział się, że jest chory na raka. Zawsze pomagał innym, a teraz sam potrzebuje ogromnego wsparcia. Jakiś czas temu o walce, jaką toczy, Artur poinformował na Facebooku ludzi z motocyklowego środowiska: „Zapewne nieraz widzieliśmy się na Wałach Chrobrego w Szczecinie, na pewno nie raz mieliśmy okazję siedzieć wspólnie przy jednym stole na zlocie, czy przy innej motocyklowej okazji. Patrząc w przeszłość, widzę wiele wspomnień, wielu ludzi, którzy byli zawsze wokół mnie, ludzi z pozytywnym nastawieniem do pracy, życia, codzienności… Dziś myśl o przeszłości dodaje mi sił w walce z chrzęstniako – mięsakiem. To rzadka odmiana raka tkanek miękkich. Jestem po trepanacji czaszki i usunięciu guza na mózgu. W najbliższym czasie czeka mnie usunięcie części biodra i leczenie protonowe w Niemczech, które jest dość kosztowne. Koszt takiego zabiegu, to aż 30 tysięcy euro, ale daje mi on szanse na to, żeby przeżyć i podjąć rehabilitację. Nasz NFZ niestety nie prowadzi tego typu specjalistycznej terapii, dlatego czeka mnie wizyta w wyspecjalizowanej klinice. Pomimo wysiłków, nie jesteśmy jednak z moją Kasią w stanie zorganizować takiej dużej kwoty na leczenie i rehabilitację. Życie zmusiło, aby poprosić Was o pomoc. Dziś liczy się każda godzina i każda złotówka. Życie potrafi zmienić się z dnia nadzień… Wczoraj marzysz o nowym samochodzie, motocyklu, domu… Następnego dnia świat się wali, z nimi codzienne marzenia zmieniają się w pragnienie tego, co dla Was wszystkich jest zwykłą codziennością – chciałbym żyć. Wspaniale będzie już po wszystkim, odwiedzić Wały Chrobrego o własnych siłach, na dwóch kołach, postawić motocykl na stopce, jak zawsze, przywitać się z Wami i wiedzieć, że nie muszę martwić się o to, co będzie jutro… Razem możemy wygrać moje życie… Pomożecie ?".

Początek sobotniej imprezy w południe, a potem zabawa do późnych godzin wieczornych, a może i nocnych. Na scenie przy molo na plaży zagrają dla między innymi: Message on the Pavement, Divers, Julia Gelert, Bestial, Kuzyn Zenka, Rockasta. Jak informują organizatorzy, wjazd na imprezę, pole namiotowe i parking dla motocykli – bezpłatnie. Na pikniki zaplanowano m.in. ognisko, grill, watą cukrową, food truck oraz licytacje i konkursy

Przypominamy, że nadal można dokonywać wpłat na specjalnie utworzone i udostępnione dla Artura subkonto:

mBank
05 1140 2004 0000 3802 7885 5384

(MON)

Fot. materiały organizatora

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA