Czwartek, 30 marca 2023 r. 
13 szczecin
REKLAMA

Schronisko nie tylko dla zwierząt

Data publikacji: 14 września 2019 r. 16:28
Ostatnia aktualizacja: 12 listopada 2020 r. 22:14
Schronisko nie tylko dla zwierząt
Fot. Roman K. Ciepliński  

Do schroniska dla psów i kotów w Choszcznie wybraliśmy się bez bliżej określonego celu. Trochę z ciekawości, ale też ze skrywaną nadzieją, że może uda nam się tam znaleźć psa, który zostanie z nami. Ciekawości i nadziei w drodze do schroniska towarzyszyła jednak obawa, że to, co tam zastaniemy, nie będzie odbiegać od standardu tego typu placówek. Rzeczywistość przerosła jednak nasze wyobrażenia.

Jadąc od Szczecina, trzeba przejechać przez całe miasto i wjechać na drogę w kierunku Kalisza Pomorskiego. Na miejsce bezbłędnie kierują nas przypadkowi mieszkańcy, którzy, co nie jest wcale takie oczywiste, wiedzą o jego istnieniu i lokalizacji.

Schronisko dla zwierząt w Choszcznie znajduje się przy ul. Komunalnej nieopodal gminnego zakładu komunalnego i oczyszczalni ścieków. Sąsiedztwo nie wydaje się dziwne, bo także schronisko jest jednostką gminną. Teren, na którym przebywają zwierzęta, ogrodzono ażurowym ogrodzeniem, przez które widać już z daleka budynek socjalny, do którego przylega kociarnia. To wysoka, dość przestronna klatka, wewnątrz której znajdują się

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 84% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 13-09-2019

 

Tekst i fot. Roman K. Ciepliński
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA