niedziela, 20 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Piętnaście lat za sześć ofiar

Piętnaście lat za sześć ofiar

Piętnaście lat za sześć ofiar
Data publikacji: 2016-02-22 17:38
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:55
Wywietleń: 1733 120934

- Jestem normalnym chłopakiem. Popełniłem błąd. Będę z tym żył do końca życia. Jest mi bardzo, bardzo przykro - stwierdził łamiącym się głosem Mateusz S., który 1 stycznia 2014 roku w Kamieniu Pomorskim wjechał w grupę pieszych, zabijając sześć osób i raniąc trzy kolejne. W poniedziałek został skazany na 15 lat więzienia.

Przypomnijmy: do tragicznego wypadku doszło w Nowy Rok 2014. Prowadzone przez Mateusza S. bmw pędziło po centrum Kamienia Pomorskiego z prędkością przynajmniej o 30 km/h przekraczającą dozwoloną. Kierowca był pod wpływem alkoholu (miał we krwi 2,15 promila) oraz po użyciu amfetaminy i marihuany. Kiedy skręcił na chodnik, pojazd - po uderzeniu w krawężnik - zaczął koziołkować. Przygniótł sześć osób. Poza tym dwoje dzieci ciężko ranił.

Mateusz S. został już skazany za popełnienie tego przestępstwa na 12 i pół roku więzienia. Jednak prokurator i pełnomocnicy pokrzywdzonych uznali, że wyrok jest zdecydowanie za łagodny. Złożyli od niego apelację.

Ponowny proces Mateusza S. rozpoczął się w ubiegłym roku. W poniedziałek sąd uznał go winnym umyślnego spowodowania katastrofy w ruchu lądowym i skazał go na 15 lat więzienia oraz zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na zawsze. O przedterminowe, warunkowe zwolnienie będzie mógł się starać po 12 latach odbywania kary.

Wyrok nie jest prawomocny. ©℗

Więcej we wtorkowym Kurierze szczecińskim i e-wydaniu z 23 lutego 2016

(dar)

Fot. R.PAKIESER

Komentarze

Cena
Życie ludzkie warte jest 2,5 roku więzienia. Dobrze wiedzieć na ile jest wyceniane przez sąd...
2016-02-23 07:51:14

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie