Sobota 25 września 2021r. 
REKLAMA

Pierwsze karmniki od leśników

Data publikacji: 2018-11-21 14:15
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:25
Pierwsze karmniki od leśników
 

Maluchy z oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej nr 5 z ulicy Królowej Jadwigi, jako pierwsze w Szczecinie otrzymały od leśników miejskich przygotowane przez nich karmniki. Leśnicy, w towarzystwie dzieci, wkopali domki dla ptaków na terenie szkoły. Z najmłodszymi przeprowadzili także krótką pogadankę.

Przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Szczecinie, położonej przy ulicy Królowej Jadwigi, otrzymały w prezencie od leśników miejskich karmnik dla ptaków. Leśnicy osobiście przewieźli go do placówki, zamontowali oraz przeprowadzili z dzieciakami krótką pogadankę.

- Jesteśmy zaskoczeni, że akcja cieszy się aż tak ogromnym zainteresowaniem. Początkowo zakładaliśmy, że zrobimy i rozdamy 10 karmników. Na dzisiaj wiemy, że będzie ich co najmniej 60. Tyle zgłosiło się przedszkoli, nie jesteśmy w stanie im odmówić. Dlatego też po kilka godzin dziennie produkujemy domki dla ptaków, na bieżąco będziemy je rozwozili i montowali – opowiada Krzysztof Matuszak, kierownik lasów miejskich.

 Najmłodszym szczególnie podobał się etap montowania karmnika oraz późniejsze napełnianie go słonecznikowym ziarnem.

- Montaż wszystkich karmników zapewne potrwa do grudnia. Już teraz wiemy, że nie będzie to jednorazowa akcja. Będziemy chcieli by była cykliczna. Raz do roku, przez zimą, będziemy przygotowywali taki prezent dla przedszkolaków i osobiście im rozwozili – podsumowuje Matuszak.

(k)

Fot. ZUK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Mieszkaniec
2018-11-21 22:37:32
Litości, to wy nie macie fotoreporterów tylko publikujecie zdjęcia rzecznika?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ