poniedziałek, 20 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Pieniądze na wozy dla straży

Pieniądze na wozy dla straży

Pieniądze na wozy dla straży
Data publikacji: 2019-10-09 17:09
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-09 22:47
Wywietleń: 1086 420233

Dofinansowanie 4,5 mln zł na nowoczesne wozy ratowniczo-gaśnicze przekazał w środę w Szczecinie Ochotniczej Straży Pożarnej na Pomorzu Zachodnim wojewoda Tomasz Hinc. Dofinansowanie na wozy do 50 proc. kosztów ich zakupu trafi do jednostek OSP w Maszewie, Rychnowie, Sarbinowie, Rowie, Ładzinie, Żabowie, Kolinie, Bielkowie oraz Wełtyniu.

- Strażacy cieszą się ogromnym zaufaniem społecznym - podkreślił wojewoda Tomasz Hinc. - Wasza praca jest doceniania i szanowana. Często wykonujecie ją z narażeniem własnego życia i zdrowia. Jednak poświęcenie i ofiarność to nie wszystko – musicie też dysponować jak najlepszym sprzętem, by móc służyć społeczeństwu.

Strażacy-ochotnicy dzięki nowym wozom będą jeszcze szybciej reagować w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia mieszkańców, a także awarii zagrażających środowisku.

W Koszalinie umowy dofinansowania dla Ochotniczych Straży Pożarnych z Osiek, Wilkowic, Barzowic, Tychowa, Nowego Worowa, Drawna, Rogowa i Recza wręczył wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker.

Nabór wniosków na zakup sprzętu ratowniczego dla jednostek OSP z województwa zachodniopomorskiego w ramach „Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych” ogłosił Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Jego prezes Paweł Mirowski podkreślił, że Ogólnopolski Program Finansowania Służb Ratowniczych jest realizowany w ramach porozumienia Ministerstw: Środowiska oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji. W ramach tegorocznej edycji programu wsparcie zostanie przekazane łącznie 17 zachodniopomorskim jednostkom OSP. Kupią one nowe pojazdy o wartości niemal 12 mln 920 tys. zł, z czego ponad 4,5 miliona złotych stanowi dofinansowanie przekazane przez NFOŚiGW i WFOŚiGW w Szczecinie.©℗

(el)

Fot. Ryszard PAKIESER

Pieniądze na wozy dla straży Pieniądze na wozy dla straży

Komentarze

Andrzej, nie strażak
Te dziadki są od medali, witania dostojników państwowych i kościelnych a od czarnej roboty są inni strażacy, prawdziwi pasjonaci.
2019-10-09 22:24:35
Alf
co to zdjęcie? To chyba legia emerytów! Ludziska, jak mamy takich strażaków to uzbpieczajcie się!
2019-10-09 19:59:37
ogniomistrz Kaleń
"..trafi do jednostek OSP w Maszewie, Rychnowie, Sarbinowie, Rowie, Ładzinie, Żabowie, Kolinie, Bielkowie oraz Wełtyniu."...... PO-..by (słowa Sławomira N) tam rządzą? Tak się tylko pytam.
2019-10-09 19:31:11
Propaganda ? won na wschód !!
Jakoś wcześniej nie było kasy ?? Przypadek ?? Nie - duda im lata , że przerżną wybory typowy PZPR-owski PR nakierowany na TĘPEGO wyborcę... bo PIS daje ..( ale, że wcześniej ci zabrał to nieważne??)
2019-10-09 19:22:12

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie