Środa 20 października 2021r. 
REKLAMA

Pieniądze na wozy dla straży

Data publikacji: 2019-10-09 17:09
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-09 22:47
Pieniądze na wozy dla straży
 

Dofinansowanie 4,5 mln zł na nowoczesne wozy ratowniczo-gaśnicze przekazał w środę w Szczecinie Ochotniczej Straży Pożarnej na Pomorzu Zachodnim wojewoda Tomasz Hinc. Dofinansowanie na wozy do 50 proc. kosztów ich zakupu trafi do jednostek OSP w Maszewie, Rychnowie, Sarbinowie, Rowie, Ładzinie, Żabowie, Kolinie, Bielkowie oraz Wełtyniu.

- Strażacy cieszą się ogromnym zaufaniem społecznym - podkreślił wojewoda Tomasz Hinc. - Wasza praca jest doceniania i szanowana. Często wykonujecie ją z narażeniem własnego życia i zdrowia. Jednak poświęcenie i ofiarność to nie wszystko – musicie też dysponować jak najlepszym sprzętem, by móc służyć społeczeństwu.

Strażacy-ochotnicy dzięki nowym wozom będą jeszcze szybciej reagować w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia mieszkańców, a także awarii zagrażających środowisku.

W Koszalinie umowy dofinansowania dla Ochotniczych Straży Pożarnych z Osiek, Wilkowic, Barzowic, Tychowa, Nowego Worowa, Drawna, Rogowa i Recza wręczył wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker.

Nabór wniosków na zakup sprzętu ratowniczego dla jednostek OSP z województwa zachodniopomorskiego w ramach „Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych” ogłosił Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Jego prezes Paweł Mirowski podkreślił, że Ogólnopolski Program Finansowania Służb Ratowniczych jest realizowany w ramach porozumienia Ministerstw: Środowiska oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji. W ramach tegorocznej edycji programu wsparcie zostanie przekazane łącznie 17 zachodniopomorskim jednostkom OSP. Kupią one nowe pojazdy o wartości niemal 12 mln 920 tys. zł, z czego ponad 4,5 miliona złotych stanowi dofinansowanie przekazane przez NFOŚiGW i WFOŚiGW w Szczecinie.©℗

(el)

Fot. Ryszard PAKIESER

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Andrzej, nie strażak
2019-10-09 22:24:35
Te dziadki są od medali, witania dostojników państwowych i kościelnych a od czarnej roboty są inni strażacy, prawdziwi pasjonaci.
Alf
2019-10-09 19:59:37
co to zdjęcie? To chyba legia emerytów! Ludziska, jak mamy takich strażaków to uzbpieczajcie się!
ogniomistrz Kaleń
2019-10-09 19:31:11
"..trafi do jednostek OSP w Maszewie, Rychnowie, Sarbinowie, Rowie, Ładzinie, Żabowie, Kolinie, Bielkowie oraz Wełtyniu."...... PO-..by (słowa Sławomira N) tam rządzą? Tak się tylko pytam.
Propaganda ? won na wschód !!
2019-10-09 19:22:12
Jakoś wcześniej nie było kasy ?? Przypadek ?? Nie - duda im lata , że przerżną wybory typowy PZPR-owski PR nakierowany na TĘPEGO wyborcę... bo PIS daje ..( ale, że wcześniej ci zabrał to nieważne??)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ