środa, 20 listopada 2019.
Strona główna > Wiadomości > Nowy sprzęt dla OSP

Nowy sprzęt dla OSP

Nowy sprzęt dla OSP
Data publikacji: 2019-07-15 15:11
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-13 14:33
Wywietleń: 1003 402767

Ochotnicze Straże Pożarne w Świeszynie, Dobrej oraz Chociwlu wzbogacą się łącznie o trzy wozy strażackie, w tym dwa średnie samochody ratowniczo-gaśnicze oraz jeden ciężki pojazd. Jest to efekt przyznanego dofinansowania ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego w kwocie ponad 2,6 mln zł. 

Podpisanie umów dotacyjnych z udziałem zarządu województwa i przedstawicieli OSP w Świeszynie i Dobrej odbyło się w poniedziałek w gabinecie marszałka Olgierda Geblewicza.

- Cieszę się, że Komisja Europejska zwiększyła poziom dofinansowania na usprzętowienie Ochotniczych Straży Pożarnych. W poprzedniej perspektywie udało nam się kupić sporo sprzętu - przypomniał marszałek Geblewicz. - Nasza OSP budzi podziw w Europie, dlatego ponownie zdecydowano się odkręcić kurek z pieniędzmi w celu wsparcia strażaków-ochotników. Będziemy nadal prowadzić rozmowy, by tych funduszy było więcej, kolejne jednostki czekają na to wsparcie.

Zadowolenia z faktu podpisania umowy nie krył Eugeniusz Wawrzoła, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrej, do której trafi średni samochód ratowniczo-gaśniczy.

- Bardzo się cieszę, że nasza jednostka otrzyma w końcu nowoczesny sprzęt, ponieważ nie tylko do pożarów jesteśmy dzisiaj wzywani, bierzemy udział w przeróżnych akcjach ratowniczych, niesiemy pomoc zawsze i w każdej chwili - podkreślał prezes Eugeniusz Wawrzoła. - Tylko w zeszłym roku mieliśmy blisko sto osiemdziesiąt akcji ratowniczych.

Natomiast Ochotnicza Straż Pożarna w Świeszynie, dzięki dofinansowaniu wymieni obecnie użytkowanego 41-letniego jelcza na nowy ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy z napędem 4x4.

Marszałek Olgierd Geblewicz złożył także podpis na umowie dotyczącej zakupu średniego samochodu ratowniczo–gaśniczego dla OSP Chociwel. Ze strażakami spotka się w najbliższą środę w tej sprawie również wicemarszałek województwa Jarosław Rzepa.

Przyznane dofinansowanie to efekt rozstrzygniętego konkursu w działaniu "Adaptacja do zmian klimatu - Typ 2". Budżet konkursu pozwoli na zakup trzynastu nowych wozów strażackich, trzech łodzi ratunkowych, pięciu dronów, quada oraz niezbędnego w codziennej pracy specjalistycznego sprzętu. Ze wsparcia skorzysta 14 OSP z regionu. Drużyny strażackie pozyskały od 76,5 tys. zł do blisko 1,5 mln zł unijnego wsparcia. Dofinansowanie sięgało do 85 proc. wartości projektów. Budżet rozstrzygniętego w tym roku konkursu wyniósł 11,3 mln zł.

(KK)

Na zdjęciu: (od lewej) Joanna Napiwodzka, wicestarosta powiatu polickiego, Marszałek Olgierd Geblewicz, Eugeniusz Wawrzoła, prezes OSP w Dobrej.

Fot. Kamil Krukowski

 

Nowy sprzęt dla OSP Nowy sprzęt dla OSP Nowy sprzęt dla OSP

Komentarze

Zako
Raczej z dotacji UE (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego) - chyba 50%. Reszta to środki publiczne i ew. prywatne. Rząd jeśli rozdaje, to te publiczne, czyli nas wszystkich, taka jego 'dobroć'.
2019-07-15 18:34:54
hehehe
A w środku towarzysz Geblewicz z uśmiechniętą facjatą - ostatnia nadzieja popranej opozycji!
2019-07-15 16:33:02
Ciekaff
Tak z dotacji PIS-owskiego Rządu buduje się odmienne wrażenie...dobroci opozycji !
2019-07-15 15:54:54

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie