poniedziałek, 27 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Pięciu chętnych do fotela dyrektora ANR

Pięciu chętnych do fotela dyrektora ANR

Pięciu chętnych do fotela dyrektora ANR
Data publikacji: 2015-12-16 17:47
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:49
Wywietleń: 1725 59969

Pięciu kandydatów ubiega się o stanowisko dyrektora szczecińskiego oddziału Agencji Nieruchomości Rolnych. W poniedziałek (21 bm.) w Warszawie odbędą się z nimi rozmowy kwalifikacyjne. 

Poprzedni szef OT ANR w Szczecinie Robert Zborowski został zawieszony w obowiązkach w październiku br. Odsunięcie go ze stanowiska miało związek z aresztowaniem rolników z powiatu pyrzyckiego, podejrzanych o ustawianie przetargów na zakup agencyjnej ziemi. Jego obowiązki przejął wówczas pełnomocnik prezesa ANR Tomasz Ciodyk.

Miesiąc po wygranych przez PiS wyborach ogłoszony został konkurs na stanowisko szefa ANR w Szczecinie. To właśnie od Szczecina rozpoczęto przygotowania do wymiany na kierowniczych stołkach w terenie.

W środę (16 bm.) na stronach internetowych ANR opublikowano listę kandydatów. W konkursie na stanowisko dyrektora Oddziału Terenowego ANR w Szczecinie startują: Ryszard Niemczuk, Leszek Bednarek, Piotr Fortuna, Daniel Zahorenko i Jan Białkowski. Wszyscy, poza Leszkiem Bednarkiem, który pochodzi z Szamotuł, są związani z naszym regionem.

Ryszard Niemczuk to obecnie dyrektor wydziału nieruchomości w gryfickim starostwie. W przeszłości był sekretarzem w Urzędzie Miejskim w Trzebiatowie. Już raz (w 2013 roku) ubiegał się o fotel dyrektora ANR w Szczecinie – wtedy jednak konkurs nie został rozstrzygnięty. Obok R. Niemczuka startował w nim również Piotr Fortuna, który swoich sił próbuje także i teraz. P. Fortuna jest pracownikiem agencji, przez jakiś czas kierował jednostką ANR w Świdwinie.

O stanowisko dyrektora ANR ubiega się także prawnik Daniel Zahorenko ze Szczecina. W latach 2011-2014 był zastępcą prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Warszawie, wcześniej kierował oddziałami KRUS w Szczecinie i Stargardzie. W ostatnich wyborach samorządowych bez powodzenia walczył o fotel burmistrza Pyrzyc.

Ostatni z kandydatów – Jan Białkowski – jest członkiem Rady Krajowej NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”. W ostatnich wyborach startował z listy PiS do sejmiku województwa. Współtworzył Kartę Gospodarstw Rodzinnych. Uważany jest za prawą rękę Edwarda Kosmala, lidera rolniczych protestów w Zachodniopomorskiem. W kuluarach mówi się, że to właśnie on ma największe szanse na objęcie najważniejszego fotela w szczecińskiej ANR. ©℗

(żan)

Fot. Robert Stachnik

Komentarze

do farmera
A gdzie ten syf pana B. można ujrzeć?
2015-12-18 08:21:39
antyK
Zgadzam się z rolnikiem małorolnym, Pan K doba tylko o swój "ziemski" interes. Oby został wybrany człowiek z wiedzą i doświadczeniem, a nie ktoś kto ma tylko pomóc załatwić nowe hektary.
2015-12-17 19:37:32
JA
Mam nadzieję, że PIS, który zapowiada zmianę ustawy o służbie cywilnej dokona właściwego wyboru zgodnie z tym, ze mają to by ludzie z doświadczeniem, fachowcy w swojej dziedzinie.
2015-12-17 16:19:06
młody
Dla mnie, i chyba dla każdego nie ważne kto, byle w końcu był porządek.!!!
2015-12-17 16:06:45
farmer
Niech Jan B. zajmie sie najpierw swoją gospodarka która zarosła . Na uzytkach rolnych same zadrzewienia. nie potrafi swoich 20 ha zagospodarować Pseudo rolnik. Jaki rolnik taki dyrektor
2015-12-17 15:34:20
arszczecin
Małorolny nie oceniaj ludzi swoją miarą.
2015-12-17 14:02:28
rolnik małorolny
jak wygra człowiek Kosmala to ten na pewno będzie największym posiadaczem ziemskim w regionie. Tamci dyrektorzy nie chcieli mu pomóc, to teraz trzeba mieć swojego i kupować ziemię jeśli tylko jeszcze można. PiS już o to zadba, ale czy o to chodzi, by rolnik kierował agencją?
2015-12-17 07:47:28
Szczecin
Jeden z Szamotuł, inny z Pyrzyc, jeszcze inny w Świdwinie.
2015-12-17 06:49:11

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie