niedziela, 27 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > KONKURS. Uniwersalne i wyważone

KONKURS. Uniwersalne i wyważone

KONKURS. Uniwersalne i wyważone
Data publikacji: 2015-12-14 13:10
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:12
Wywietleń: 1025 55616

Rozmowa z Michałem Grossmannem, piwowarem z Nowego Browaru w Szczecinie.

- Pańskie piwo pszeniczne zajęło pierwsze miejsce w swojej kategorii w konkursie piw rzemieślniczych w Poznaniu. Co urzekło jurorów i sprawiło, że uznali je za wyjątkowe?

- Myślę, że spodobały im się proporcje. Klasyczne bawarskie piwo pszeniczne powinno mieć lekkie akcenty banana i goździków, zarówno w swym smaku jak i aromacie. Lecz nie powinny one dominować. Podobnie jest z mętnością, nie może być zbyt gęste. Po prostu należy odpowiednio wyważyć wszystkie charakterystyczne dla niego cechy.

- Konkurencja była duża?

- Łącznie wzięło udział około pięćdziesięciu browarów, a w kategorii piwa pszenicznego dwadzieścia trzy. Teraz w Polsce pojawia się coraz więcej browarów rzemieślniczych, więc w przyszłym roku i kolejnych latach tych propozycji może być jeszcze więcej.

- Czy pańskie piwo będzie dostępne też w produkcji przemysłowej? Takie nagrody dostają na przykład piwowarzy domowi.

- Nie, jesteśmy browarem restauracyjnym i tylko u nas na miejscu można napić się tego trunku. Szczerze mówiąc, nawet bylibyśmy przeciwni przemysłowej produkcji, bo duże browary po prostu psują piwo.

- Z jakimi potrawami polecałby pan swoje piwo?

- W Bawarii piwo pszeniczne jest również napojem śniadaniowym, więc jest ono bardzo uniwersalne. Wydaje mi się, że to już zależy od doświadczenia i wizji kucharza. Ja nie mam takiej recepty.

- Dziękuję za rozmowę. ©℗

(szymw)

 * * *

Dla naszych Czytelników mamy 3 vouchery o wartości 50 PLN brutto do wykorzystania w Nowym Browarze . Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać SMS na numer 72601 z hasłem: kurier.browar. Na SMS-y czekamy do 16.12 do godz. 11.59. A w środę 16 grudnia o godz.12 uczestnicy konkursu otrzymają SMS-a z pytaniem konkursowym. Vouchery otrzymają trzy osoby, które najszybciej - i prawidłowo - odpowiedzą na pytanie. Koszt SMS-a - 2,46 zł z VAT.

 Fot. R.STACHNIK

Komentarze

Gratulacje
Już samo nazwisko tego pana mogłoby posłużyć za nazwę piwa, które zrobiłoby zamieszanie w Europie :)
2015-12-14 12:51:08

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”