Czwartek, 25 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Pedofil z Międzyzdrojów zatrzymany

Data publikacji: 14 lutego 2016 r. 12:00
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:43
Pedofil z Międzyzdrojów zatrzymany
 

Prokuratura Rejonowa w Świnoujściu zajmie się sprawą 55-letniego mieszkańca Międzyzdrojów, który z pomocą kamerki internetowej obnażał się przed 10-letnią dziewczynką. Policjanci zabezpieczyli w domu zboczeńca sprzęt elektroniczny; płyty DVD, tablet i laptop, żeby sprawdzić, czy mężczyzna przechowywał treści pedofilskie.

55-latek komunikował się z dziewczynką za pomocą portalu społecznościowego. Jak tłumaczy Przemysław Kimon, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji wykonywał on inne czynności seksualne o charakterze pornograficznym. Mężczyzna komunikował się nie tylko z 10-latką, ale także z jej siostrą. O wszystkim dowiedziała się mama dziewczynek. Rodzice sprawę zgłosili kamieńskiej policji.

- Ważne, że rodzice szybko zareagowali i powiadomili policję. Około doby zajęło ustalenie miejsca zamieszkania 55-latka. Został on zatrzymany, a jego sprzęt zabezpieczony. Sprawca pozostaje w dyspozycji prokuratury. Osoba małoletnia będzie mogła zostać przesłuchana raz i tylko przez sąd - tłumaczy P. Kimon.

Zatrzymany usłyszy najprawdopodobniej zarzut wykonania czynności seksualnej przed osobą małoletnią, poniżej 15 roku życia. Kara to trzy lata więzienia. Policjanci apelują o to, żeby kontrolować to, co dzieci robią w internecie i z kim się komunikują.©℗

BaT

Fot. Robert STACHNIK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

tomek
2016-02-18 01:44:54
Specialnie wyszkoleni policianci powinni podawac sie za dzieci,w ten sposob mozna wylapac wielu zboczencuw
Kara
2016-02-15 09:15:20
Zboczeniec to nieuleczalnie chory człowiek, którego powinno się trwale izolować od społeczeństwa, ale dlaczego nigdzie nie mówi się o zagrożeniach płynących z internetu i rodzice pozwalają dzieciom na przesiadywanie przez komputerem? Tacy zwyrodnialcy tylko czekają na łatwy łup, więc nigdy nie wolno stwarzać im łatwych okazji. Dzieci są nieświadome i ufne, a rodzice powinni ich strzec przed złem.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA