Sobota, 02 grudnia 2023 r. 
-3 szczecin
REKLAMA

Nie dali odjechać pijanemu

Data publikacji: 14 lutego 2016 r. 10:54
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:43
Nie dali odjechać pijanemu
 

Ponad dwa promile alkoholu w organizmie miał zatrzymany 59-letni kierowca passata. Mężczyzna jadąc po parkingu na ul. Zamenhoffa w Policach spowodował kolizję z innym pojazdem. Został zatrzymany i przekazany policji przez przypadkowych świadków tego zdarzenia.

Policjanci zostali poinformowani, że na ul. Zamenhofa w Policach nietrzeźwy kierowca passata usiłuje odjechać z miejsca kolizji. Po przybyciu na miejsce mundurowi ustalili, że kierowca wykonując manewr cofania uderzył w zaparkowanego nieopodal forda. Właścicielka forda widząc całe zdarzenie podeszła do passata, żeby wskazać kierowcy, co się wydarzyło. Wtedy od mężczyzny wyczuła woń alkoholu. Kierowca chciał odjechać z miejsca zdarzenia.

- Dzięki szybkiej reakcji kobiety oraz innych znajdujących się w pobliżu osób kierowca został ujęty i przekazany w ręce policjantów. Wykonane badanie na zawartość alkoholu w organizmie 59 – letniego kierowcy wykazało ponad dwa promile. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy - informuje asp. Małgorzata Litwin. 

59-latek po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, co zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 2 lat oraz karą grzywny w wysokości 5 000 zł. (k)

Fot. Robert STACHNIK

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

%
2016-02-15 09:16:27
Brawo. Tępić alkoholików.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA