wtorek, 11 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Patriotycznie śpiewali

Patriotycznie śpiewali [GALERIA, FILM]

Patriotycznie śpiewali
Data publikacji: 2018-07-29 19:24
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:16
Wywietleń: 2201 340785

Po raz 15 odbyło się w Szczecinie patriotyczne śpiewanie. Na pl. Lotników, w niedzielę o godz. 17, zgromadzili się szczecinianie, a także goście z innych zachodniopomorskich gmin. Imprezę poprowadził Leszek Dobrzyński, poseł Prawa i Sprawiedliwości. W centrum miasta zapłonęło ognisko i zabrzmiały znane pieśni.

- Nasz chór jest w pełni demokratyczny, odporny na wszelkie mody, i jeśli ktoś tylko czuje się na siłach, żeby tutaj stanąć, to zapraszam, sam tutaj śpiewać nie będę - zachęcał zgromadzonych do przejścia bliżej sceny poseł Leszek Dobrzyński.

Niektórzy przyszli ze swoimi rodzinami. Byli rodzice z dziećmi, babcie z wnukami..

- Jestem tutaj pierwszy raz, przyprowadziłam wnuka - mówiła pani Halina ze Szczecina, która na pl. Lotników przyszła wraz z 9-letnim Oskarem. - Bardzo chciałam mu pokazać, że ludzie są razem, że śpiewają, może sam zapyta, o co w tym chodzi i będzie okazja, żeby coś o historii powiedzieć.

Każdy uczestnik spotkania ph. „Śpiewamy polskie pieśni patriotyczne" otrzymał broszurkę z tekstami. Najpierw zabrzmiało „Jak długo w sercach naszych choć kropla polskiej krwi...". Później „Płynie Wisła, płynie", ale tę pieśń zaśpiewano w dwóch wersjach - w drugiej wprowadzając do teksu Odrę zamiast Wisły i Szczecin zamiast Krakowa.

Poszczególne pieśni przerywane były konkursami. Padały pytania z wiedzy historycznej. Za poprawną odpowiedź była nagroda.

(isz)

Film i fot. Dariusz GORAJSKI

 

Patriotycznie śpiewali Patriotycznie śpiewali Patriotycznie śpiewali Patriotycznie śpiewali Patriotycznie śpiewali Patriotycznie śpiewali Patriotycznie śpiewali Patriotycznie śpiewali Patriotycznie śpiewali Patriotycznie śpiewali Patriotycznie śpiewali Patriotycznie śpiewali Patriotycznie śpiewali Patriotycznie śpiewali Patriotycznie śpiewali Patriotycznie śpiewali

Komentarze

Alek, bezpartyjny
Dla mnie to śmieszne jest. Proszę dobrze przeanalizować to co się działo. Kto był, co się mogło stać tym starszym ludziom, dlaczego zostało wydane pozwolenie na palenie ognisk w centrum miasta. Pytań >Dlaczego< może być wiecej. I gdzie tu demokracja. I na koniec ironia. Chłopaki z policji pewnie w Warszawie są, na delegacji.
2018-07-30 07:29:34
:)
Ludzie ginęli, śpiewając te piosenki, abyśmy teraz mogli je śpiewać w wolnym kraju. To jest właśnie polska historia i kultura, której nie wyprze się żaden prawdziwy Polak!
2018-07-30 06:51:00
do "douczcie się"
Sam/sama się doucz. "Kropka po liczebniku może zostać opuszczona, jeśli z kontekstu jednoznacznie wynika, że użyty został liczebnik porządkowy, np. Chodzę do 8 klasy." To cytat ze Słownika Języka Polskiego PWN. Trzeba było się uczyć polskiego, a nie tylko rosyjskiego.
2018-07-29 21:19:30
Szacunek!
Zwłaszcza dla starszych osób, które mimo morderczego upału przyszły, żeby śpiewać patriotyczne pieśni. Chwała bohaterom! A komentarze, z których wylewa się pogarda wobec tych wspaniałych ludzi, świadczy wyłącznie o ich autorach.
2018-07-29 20:49:09
douczcie się
Za liczebnikiem porządkowym pisanym cyfrowo trzeba postawić kropkę.
2018-07-29 20:45:46
Były Pisior
Żenuaaa ...poseł balon Dobrzyński i Szałabawa na deser , a reszta to geriatria 65 + Buhahaha !!Oby tak dalej i zacznie sie normalność w tym kraju.
2018-07-29 20:25:03
j-23
Zdjęci zmanipulowane jakby tam były tłumy, a Dobrzyński winien zająć się dziećmi, nad którymi ma opiekę za grubą kasę, bo to facet co wszystko zrobi dla kasy. Beznadziejny poseł, króy nikomu w niczym nie pomógł.
2018-07-29 20:00:41

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
28
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie