Piątek 03 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Zaśpiewajmy patriotyczne pieśni

Data publikacji: 2017-07-30 08:27
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:45
Zaśpiewajmy patriotyczne pieśni
 

W niedzielę (30 lipca) o g. 17 na pl. Lotników w Szczecinie znowu będziemy mogli wspólnie zaśpiewać patriotyczne pieśni. Na imprezę tradycyjnie zaprasza Leszek Dobrzyński, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

- Zapraszamy wszystkich, starszych, młodszych, razem z rodzinami - mówił poseł. - Jak zwykle czekać będą na uczestników rozdawane za darmo śpiewniki. Z piosenkami znanymi i lubianymi, ale także z nieco mniej znanymi, ale których historię warto poznać. Nasze piosenki patriotyczne to nasza historia, tradycja, warto, żeby cały czas były z nami.

W śpiewniku znajdziemy takie utwory jak "Płynie Wisła, płynie", "Wąwóz Somosierry", "Pierwsza kadrowa", "Przybyli ułani", "Teraz jest wojna", "Chłopaki z AK", "Więc szumcie nam jodły", "A czyjeż to imię" i wiele innych.

Oprócz śpiewania odbywać się będzie konkurs wiedzy historycznej z nagrodami. Pytania będą dotyczyły floty II Rzeczypospolitej - marynarki wojennej i handlowej.

- Na uczestników przygotowaliśmy także odblaski z napisem V Wileńska Brygada Armii Krajowej - dodawał Leszek Dobrzyński. - Mamy połowę wakacji a dzięki tym odblaskom można być bardziej widocznym na drodze. To nasz mały wkład w bezpieczeństwo wakacyjne. Co najważniejsze - na naszej imprezie nie trzeba mieć ani operowego głosu, ani aksamitnego głosu, wystarczy zwykły, czasami chrapliwy. Nawet jak ktoś niezbyt potrafi utrzymać ton, to także zapraszamy. Oprócz ducha zadbamy także o ciało. Przygotujemy mały poczęstunek dla zgłodniałych uczestników. W tej chwili trwają pertraktacje w sprawie pogody, ale przez te czternaście lat tylko raz wydarzyło się, że padał deszcz, miejmy nadzieję, że i tym razem ominą nas nieprzyjemności pogodowe.

Impreza zaplanowana jest na około dwie godziny. Zwykle gromadzi około tysiąca uczestników. ©℗

(as)

Na zdjęciu: Leszek Dobrzyński zaprasza na wspólne śpiewanie patriotycznych pieśni.

Fot. Dariusz Gorajski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

............
2017-07-30 16:29:30
Predzej ktos disco polo zaspiewa, to teraz jest nowa muzyka "narodowa"...
Bingo
2017-07-30 13:30:11
Uczcijmy piękną klęskę
ccc
2017-07-30 09:41:07
Jedyną rzeczą, jaką jako poseł robi pan Dobrzyński to śpiewanie pieśni. Jak na posła to trochę mało, więc może by został kapelmistrzem, a nie posłem za ponad 12 tys. zł na miesiąc.
Historyk
2017-07-30 08:49:19
5 Wileńska Brygada Armii Krajowej (zwana również „Brygadą Śmierci”) – polski oddział partyzancki Okręgu Wilno Armii Krajowej. Dowódcą brygady był mjr Zygmunt Szendzielarz „Łupaszko”.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA