Sobota, 02 grudnia 2023 r. 
-4 szczecin
REKLAMA

Pod wpływem narkotyków i bez prawa jazdy. Do tego poszukiwany...

Data publikacji: 02 kwietnia 2019 r. 11:06
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:36
Pod wpływem narkotyków i bez prawa jazdy. Do tego poszukiwany...
 

Pod wpływem narkotyków i pomimo dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów zdecydował się zasiąść za kierownicą. 29-latek spod Koszalina został zatrzymany przez policjantów z koszalińskiej drogówki. Okazało się też, że mężczyzna jest poszukiwany i posiada przy sobie narkotyki.

W poniedziałek (1 kwietnia) późnym popołudniem policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP Koszalin sprawdzali trzeźwość kierowców. Zatrzymali do kontroli 29-latka jadącego fordem. Mężczyzna początkowo zamierzał zastosować się do poleceń policjantów, jednak szybko się rozmyślił i odjechał kilkanaście metrów dalej. Podczas legitymowania próbował oszukać mundurowych co do swojej tożsamości. Został zatrzymany.

Szybko okazało się, dlaczego 29-latek nie chciał poddać się kontroli. Wstępne badania narkotesterem wykazały, że był pod wpływem środków odurzających. Oprócz tego już wcześniej sąd dożywotnio zabronił mu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Jednak najpoważniejszym przewinieniem 29-latka było ukrywanie się przed wymiarem sprawiedliwości oraz posiadanie narkotyków, które policjanci ujawnili przy nim w trakcie przeszukania. Mężczyzna był poszukiwany, bo musi odbyć karę jednego roku pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwa.

Zgodnie z kodeksem karnym, za prowadzenie pojazdów będąc pod wpływem środków odurzających, grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Rok dłużej można spędzić w więzieniu za naruszenie sądowego zakazu. Mężczyzna odpowie również za posiadanie zakazanych ustawą substancji.

(a)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA