Piątek, 01 marca 2024 r. 
REKLAMA

Pasażer od przedszkola

Data publikacji: 24 listopada 2016 r. 11:03
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:21
Pasażer od przedszkola
Fot. ZDiTM  

Ponad 700 dzieci odwiedziło przez dwa miesiące zajezdnie autobusowe w Szczecinie. Kończy się tegoroczny cykl spotkań „Pasażer od przedszkola”, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem najmłodszych mieszkańców naszego miasta.

– Dzieci podczas spotkań przez nas organizowanych dowiadują się co dokładnie dzieje się w zajezdni autobusowej, jakie są zadania jej pracowników. Poruszane są sprawy związane z bezpiecznym dojściem do przystanków oraz zasady zachowania się na nich. Młodzi pasażerowie dowiadują się także czego nie wolno robić w autobusach i tramwajach. Okazuje się bowiem, że nie każdy zna podstawowe reguły, a niektórzy nie wiedzą nawet o konieczności kasowania biletu – informuje Hanna Pieczyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego.

Ogromnym przeżyciem dla uczestników spotkań w zajezdniach jest prawdziwa kontrola biletowa i otrzymanie odznaki wzorowego pasażera. Atrakcją jest też przejazd autobusem przez myjnię i warsztat, a także możliwość zajęcia fotela kierowcy i użycie klaksonu. Dzięki spotkaniom niektóre dzieci mają okazję pierwszy raz jechać autobusem.

– Akcja „Pasażer od przedszkola” została zapoczątkowana we wrześniu, a zainteresowanie placówek przerosło nasze oczekiwania. Zajezdnię przy ulicy Struga i Klonowica odwiedziło prawie 30 grup – dodaje Hanna Pieczyńska.

W czwartek (24 listopada) zajezdnię autobusową przy ulicy Klonowica odwiedzi ostatnia w tym roku grupa. Zapisy zostaną wznowione wiosną.

(p)

Fot. ZDiTM

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

motylem być
2016-11-24 12:00:12
Kto wie, może któreś z nich zostanie...kanarem.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA