Piątek, 01 marca 2024 r. 
REKLAMA

Lekcje w zajezdniach

Data publikacji: 02 października 2016 r. 18:37
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:16
Lekcje w zajezdniach
 

Uczniowie z klasy II C ze Szkoły Podstawowej nr 55 to wzorowi pasażerowie. Dzieci odwiedziły zajezdnię autobusową przy ulicy Klonowica i już doskonale wiedzą, jak zachować się w komunikacji miejskiej. 

To kolejna już wizyta najmłodszych w SPAK-u. Dzieci miały możliwość nie tylko zobaczyć całą zajezdnię i zapoznać się ze wszystkim, co się znajduje na jej terenie, ale także - co okazało się największą atrakcją - usiąść za kierownicą autobusu. Myjnia, stacja paliw i zaplecze techniczne nie mają już przed nimi tajemnic. Uczniowie dowiedzieli się co jest ważne w komunikacji miejskiej, jak kasować bilet i zachować podczas kontroli. Po krótkim konkursie wiedzy na temat bezpieczeństwa, każdy dostał odznakę wzorowego pasażera.

- Zapraszamy wszystkie szkoły podstawowe i przedszkola w naszym mieście do odwiedzania zajezdni. Swoje bramy przed zainteresowanymi otwierają spółki autobusowe na Klonowica i Struga, a także zajezdnia tramwajowa na Pogodnie - zachęca Hanna Pieczyńskaz Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. - Wystarczy wcześniej umówić się na spotkanie, najmłodsi z pewnością nie będą się nudzić!

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

gentelmenel
2016-10-03 03:38:33
Brakuje kierowców to i wozy stoją gotowe do ... zwiedzania
zs
2016-10-02 22:23:43
To był fake kurs ,bez meneli i sebixów wyklętych z prawilną muzą dla patoli ala popek i inne pseudo disco polo, tylko ten element to puszcza.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA