czwartek, 02 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Parys: na szczęście

Parys: na szczęście [FILM]

Parys: na szczęście
Data publikacji: 2016-03-16 16:51
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:57
Wywietleń: 1494 123157

Gdy najbardziej potrzebował pomocy, stracił dach nad głową. W listopadowy chłodny dzień dotychczasowy pan jego życia i śmierci wyrzucił Parysa na ulicę. Ktoś zlitował się nad biedakiem błąkającym się rogatkami Dąbia. Nad zwierzakiem cierpiącym, w chorobie, z wielką nowotworową zmianą na grzbiecie.

Trafił do schroniska w fatalnym stanie: w bólu, wyniszczony głodem i chorobą. Przeszedł niejeden zabieg, długi czas leczenia i rekonwalescencję. Teraz, choć z numerem na szyi (1148/15), to już nie tak smutny psiak, co wtedy.

- Z natury pogodny, lgnący do ludzi. Lubi głaski, a do smakołyków ma ogromną słabość. Uwielbia spacery i zabawę. Jak na swój wiek, a ma już 11 wiosen, to wulkan pozytywnej energii, skory do biegania za piłką - mówi Ewa Bryd, pracownica schroniska. - Bardzo nam zależy, żeby trafił do dobrych ludzi. Najlepiej do domu z ogrodem. Ale uwaga: Parys nie przepada za kotami.

Ma też nawracające zapalenie ucha. Ale poza tym jest w świetnej kondycji, wykastrowany. Cóż, że jego włos pokrywa siwizna, że duży i stary? Jak każdy, także senior, ma prawo do szczęścia, do lepszego losu.

Kto chciałby Parysa przyjąć do rodziny, jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: tel. +48 91-487-02-81.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

 


Film i fot.: Mirosław WINCONEK

Parys: na szczęście Parys: na szczęście Parys: na szczęście Parys: na szczęście

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie