sobota, 20 lipca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Parkingu nie będzie

Parkingu nie będzie

Parkingu nie będzie
Data publikacji: 2017-03-11 15:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:31
Wywietleń: 2220 221349

Z placu przed bramą nr 10 szczecińskiego Cmentarza Centralnego zniknął prowizoryczny punkt handlowy, w którym odwiedzający groby bliskich mogli zaopatrzyć się w znicze i kwiaty.

Budka z cmentarnymi akcesoriami była tu od lat, więc jej likwidacja nasunęła podejrzenie i nadzieję, że zostanie zrobiony parking. Spekulacje parkujących tu szczecinian potwierdzono nawet w… innej placówce handlowej.

Dodajmy, że przed bramą numer 10 (na wysokości centrum handlowego „Molo”) w szczycie odwiedzin parkuje więcej aut niż przed bramą główną Cmentarza Centralnego przy ul. Ku Słońcu.

Dotychczas miękka nawierzchnia – także lekko utwardzona – nie zdawała egzaminu. Samochody szybko wjeżdżały w dziury. W efekcie – szczególnie przy wjeździe na plac z ulicy Mieszka I – tworzą się wertepy, a po deszczu powstają rozległe kałuże.

– Teren należy do miasta i nie jest zarządzany przez Zakład Usług Komunalnych – informuje Andrzej Kus, rzecznik prasowy ZUK. – Mimo to w ubiegłym roku rzeczywiście został on utwardzony przez ZUK. Były to prace, które miały zwiększyć możliwość parkowania przed 1 listopada. Ponadto prosiły o to osoby odwiedzające groby najbliższych.

A. Kus dodaje, że wcześniej ZUK „starał się interweniować na zgłoszenia, iż miejsce wymaga wyrównania terenu”.

I prawdopodobnie prowizorka pozostanie jeszcze długo, bo jak poinformował A. Kus, „w najbliższych tygodniach/miesiącach nie planuje się w tym miejscu budowy parkingu”.

Może więc chociaż powróci punkt handlowy, w którym szczecinianie będą się mogli zaopatrzyć w cmentarne akcesoria.

(kl)

Parkingu nie będzie Parkingu nie będzie

Komentarze

Miasto ???
Dzięki gospodarzowi jest w czarnej finansowej dupie, więc wyprzedaje co sie da. Jak rodzic pijak na gożałke tak włodarz na urzednicze premie.
2017-03-12 14:10:17
???
"– Teren należy do miasta i nie jest zarządzany przez Zakład Usług Komunalnych – informuje Andrzej Kus, rzecznik prasowy ZUK." Może mi ktoś to wyjaśnić? Wydawało mi się, że za wszystkie tereny należące do miasta odpowiada ZUK. No oczywiście z wyjątkiem pasa drogi czy jak to się nazywa. Dla mnie to zwykła urzędnicza spychologia.
2017-03-12 10:49:39
mejdej
miasto juz liczy kase za sprzedaz dzialek ale zrobienie porzadnego parkingu preziowi do glowy nie przyszlo.
2017-03-11 23:00:20
Zbigniew
Odwiedzający chcą punkty handlowe a kupują znicze w dyskontach. Sprzedawców oglądają jak małpy w zoo. Raczej nie zawinęli się z dobrobytu...
2017-03-11 18:27:15
Honorat
Miasto w ogóle nie ogarnia swoich terenów. Gdyby nie posprzedawało parceli wzdłuż Mieszka I (dilerom samochodowym, warsztatom, Lidlowi i stacji benzynowej itp. infrastrukturze) a wzdłuż Ku Słońcu szkołom salezjańskim, to nie byłoby problemu braku miejsc na nowe pochówki. Wystarczyłby sam Cmentarz Centralny, nie trzeba byłoby budować niewydarzonego cmentarza przy Bronowickiej.
2017-03-11 17:01:39
Głos puszczyka
Miasto jest stać na frygę,koszmarną al.Kwiatową,ścieżki rowerowe po każdej stronie ulicy,i wiele innych wymysłów P.Prezydenta ale największa Nekropolia w Europie przyzwoitych parkingów mieć nie powinna.Myślę że przyległe tereny do Cmentarza p.Prezydent szykuje zapewne dla "deweloperów",czy to nie jest podejrzane ?
2017-03-11 14:29:16

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

Nekrologi

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie