niedziela, 12 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Trudna sztuka parkowania

Trudna sztuka parkowania

Trudna sztuka parkowania
Data publikacji: 2017-02-16 12:28
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:29
Wywietleń: 1240 215158

Policjanci drogówki każdego dnia wzywani są do likwidacji zdarzeń drogowych, jednak ta sytuacja przerosła ich najśmielsze oczekiwania. We wtorkowe popołudnie (14 lutego) szczecińscy mundurowi dostali wezwanie do kolizji, która miała miejsce na terenie centrum handlowego "Kaskada". Okazało się, że kierująca volkswagenem próbowała wjechać pod górę na parking wielopoziomowy, jednak silnik w pojeździe zgasł i samochód zaczął się staczać uderzając w stojącego za nim opla.

Kiedy udało się uruchomić pojazd kierująca VW ponownie spróbowała wjechać pod górę, lecz znów straciła panowanie nad pojazdem i ponownie uderzyła w opla. Wobec tej sytuacji kierująca nim kobieta wysiadła z pojazdu, aby poinstruować kierującą volkswagenem w jaki sposób wjechać pod górę... Niestety pojazd znów się stoczył i uderzył w stojące za nim auto.

– W miejscu zdarzenia drogowego obowiązują przepisy ruchu drogowego, miejsce oznakowane jest jako „Strefa ruchu”, w związku z czym kierującej zatrzymano prawo jazdy za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz skierowano wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Szczecinie. Kierująca posiadała uprawnienia od około miesiąca – informuje st. asp. Marta Kucharska. – Opis przebiegu zdarzenia może wydawać się zabawny, a samo zdarzenie banalne, pamiętajmy jednak, że posiadanie dokumentu prawa jazdy to odpowiedzialność. Nie wiążą się z tym same przyjemności, ale również i obowiązki. Wsiadając „za kółko”, będąc młodym kierowcą, może zanim wyjedziemy samemu na drogę, spróbujmy pojeździć z kimś, kto ma te uprawnienia dłużej i może udzielić nam wskazówek. 

(p)

Fot. Dariusz Gorajski (arch.)

Komentarze

O Parkowaniu Szczecinian
można powiedzieć w wielu przypadkach, że prawo jazdy posiadają, boznaleźli je w paczce chipsów :-)
2017-02-17 12:17:09
2017-02-16 19:37:37
Brak empatii udało ci się połączyć z brakiem rozumu. Zaskoczysz nas czymś jeszcze? Tak ciebie i tobie podobnym z własną indolencją waszego rozumowania i myślenia .W czasach PRL istniał zielony listek był wtedy potrzebny dla czego nie wrócić dzisiaj do tego jesteś za tym aby był tak czy nie i do czego służył wysil swój rozum odpowiadając na te pytanie .A co do empatii lub jej braku nie możemy sobie pozwolić na niekompetencje i lekkomyślność człowieka zasiadający za kierownicę ,samochód jest narzędziem zbrodni taki sam jak pistolet lub nóż .Myśl i przemyśl co napisać tylko nie pisz tak jak Bożena !
2017-02-17 11:11:22
do Bożena
Nie uczą ?, to najwyższa pora wrócić do starych wzorców nauki jazdy, czyli plac manewrowy "do bólu", a potem dopiero "na miasto". Ja na 25 godz. nauki, spędziłem 24,5 h na placu, na miasto wyjechałem w 21 godzinie szkolenia, aby usłyszeć po 10 minutach - "na mieście da pan sobie spokojnie radę, wracamy na plac". A teraz jest tak, że L-ki szwendają się po mieście, szczególnie w szczycie, jeszcze bardziej spowalniając w nim ruch.
2017-02-17 09:40:23
2017-02-16 18:37:43
Zapomniał wół jak cielęciem był wykazałem jedynie twoje żałosne i prostackie podejście ,gdzie jedynie użalasz się nad sobą .Idziesz na kurs nauki jazdy pytam po co ,jeżeli potrzebujesz zdać egzamin aby otrzymać prawo jazdy takie myślenie niweczy wszystko i nie masz poszanowania dla innych użytkowników .Twój post to jedynie obnażę swoją głupotę a stanę się popularny .Kiedy dowiesz się po co , dla czego i z jakim przesłaniem idziesz na kurs nauki to dopiero zacznij pisać .Zacznij jeździć samochodem to będziesz miał prawdę o tych którzy tylko zdali a powinni być oblani dla swojego bezpieczeństwa i naszego !
2017-02-17 09:24:32
@Brak empatii
Brak empatii udało ci się połączyć z brakiem rozumu. Zaskoczysz nas czymś jeszcze?
2017-02-16 19:37:37
Zapomniał wół jak cielęciem był.
@Zapomniał wół jak cielęciem był z 2017-02-16 17:39:30 - Właśnie o takich pustych, pozbawionych empatii ludziach jak ty był mój post. Że coś z niego zrozumiesz, że wyciągniesz jakieś wnioski nie liczyłem. To post o takich jak ty, a nie dla takich jak ty. Poza tym poszukaj sobie własnego nicka do komentowania. Jak chcesz to ci kilka podpowiem: "@zdeptać słabszego" albo "@przysolić idiotce" albo idź na całość i pisz od razu "@ordnung muss sein"
2017-02-16 18:37:43
Bożena
Przepraszam bardzo ale na egzaminie i samym przygotowaniu w WORD nie uczą takiej jazdy.To czy uczą czym i od czego zależy prowadzenie samochodu z daną prędkością w podpunktach przytocz dosłowną formę tego przepisu do dzieła !
2017-02-16 18:11:43
Brak empatii
Samochód uderzył w ścianę jednego z budynków. Okazało się, że za kierownicą siedziała 19-letnia kobieta, mieszkanka powiatu sanockiego. Miała 0.7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Co więcej, dziewczyna nie posiadała żadnych uprawnień, by w ogóle zasiąść za kierownicą forda. Wraz z nastolatką podróżowali czterej mężczyźni. Najmłodszy z nich ma 16 lat, a najstarszy 36 lat, dwaj najstarsi mężczyźni, którzy jechali z nastolatką również byli pijani. Każdy z nich miał po ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. 36 latek został przewieziony do szpitala, ponieważ miał złamaną rękę. 19-latka została zatrzymana a gdzie empatia dla młodej adeptki sztuki kierowania pojazdami i jej stresu świadczy tylko o tym jak daleko niektórzy odeszli od wzorca ludzkiego zachowania. Wiadomo już, że usłyszy zarzut spowodowania wypadku drogowego.
2017-02-16 18:07:31
Zapomniał wół jak cielęciem był.
. Wsiadając „za kółko”, będąc młodym kierowcą, może zanim wyjedziemy samemu na drogę, spróbujmy pojeździć z kimś, kto ma te uprawnienia dłużej i może udzielić nam wskazówek.Widocznie nie doczytałeś do końca tego tekstu dla tego skamlesz i ujadasz wszędzie widzisz samo zło .Zapamiętaj jedno popełniasz błąd musisz za to zapłacić takie lub ucz się na błędach innych abyś sam ich nie popełniał takie są realia świata !
2017-02-16 17:39:30
Bożena
Przepraszam bardzo ale na egzaminie i samym przygotowaniu w WORD nie uczą takiej jazdy.Tam tylko po prostej-to gdzie i jak mają doskonalić umiejętności jak nie na takich wjazdach do galerii-? Jestem przekonana że Sąd ją zrozumie.
2017-02-16 17:06:54
Zapomniał wół jak cielęciem był.
Widzę, że rozpowszechnia się zwyczaj zabierania prawa jazdy przez tych, którzy go nie wydali. Teraz praktycznie każda pierdołowata kolizja i krzywe uśmiechnięcie się do przybyłego szeryfa, a nie daj Boże odmienne zdanie, co do przyczyn kolizji może skutkować odebraniem dokumentu i związanymi z tym perturbacjami w życiu. Brak empatii dla młodej adeptki sztuki kierowania pojazdami i jej stresu świadczy tylko o tym jak daleko niektórzy odeszli od wzorca ludzkiego zachowania.
2017-02-16 16:36:36
Pech
Ciekawe, za co dostała prawo jazdy, bo na pewno nie za umiejętności kierowania samochodem. Nie umie ruszać pod górę, nie umie używać hamulca ręcznego i na pewno nie umie posługiwać się zdrowym rozsądkiem. Baba za kółkiem to skaranie boskie.
2017-02-16 14:03:12

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie