wtorek, 21 sierpnia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Parking na miejscu wyznaczonym dla pieszych

Parking na miejscu wyznaczonym dla pieszych

Parking na miejscu wyznaczonym dla pieszych
Data publikacji: 2018-05-25 11:35
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:40
Wywietleń: 2069 329479

Jeśli niektórym kierowcom udaje się zaparkować na zebrze, to dlaczego nie zostawić samochodu na miejscu wyznaczonym do przekraczania ulicy przez pieszych w strefie ograniczenia prędkości do 30 km obok ryneczku Pogodno  w Szczecinie. Z takiego założenie pewnie wyszedł kierowca, który postawił swoje auto między pachołkami wyznaczającymi przejście. Miejsce wydaje się do tego wręcz wymarzone, a piesi na pewno sobie jakoś poradzą...

(isz)

Fot. Czytelnik

Komentarze

@Miejski łazęga
takich jak ty karalbym aborcja. nawet po urodzeniu
2018-05-25 19:30:39
Obs.ryver
ZDiTM zastawia pułapki na szoferów! A jaki znak informuje o przejściu w tym miejscu??? Pionowy? Poziomy?Domyślny? Wyśniony? W Y I M A G I N O W A N Y !!!!!!!!!!!
2018-05-25 17:52:26
Miejski łazęga
Bezmyślność i ignorancja połączona z głupotą musi kosztować.Nie ma społecznej zgody na "parkingowy szowinizm " kierowców.Karać,karać i raz jeszcze karać.Panowie strażnicy z posterunku lokalnego Pogodno,do roboty.
2018-05-25 16:52:56
zabronione poza przejściem.
Jeżeli jest wyznaczone przejście dla pieszych to zabronione jest przechodzenie przez jezdnię poza przejściem. Gdy brak wyznaczonego przejścia to wolno przechodzić przez jezdnię w dowolnym miejscu.
2018-05-25 16:08:12
H
Jak ktoś jeździ takim gruzem, to znaczy, że kiepsko z myśleniem. Poza tym, kto to wymyślił te przejścia bez przejść - zebra zawsze będzie zebrą, a nie umowne.
2018-05-25 13:38:55
PJ
miejsce ze zdjęcia nie jest nie ma ani "zebry" ani znaku pionowego wyznaczającego przejście dla pieszych , zebra została zdarta. może zditm powinien się wytłumaczyć dlaczego tak zrobił? Poza tym w strefie ograniczenia do 30km/h nie wyznacza się przejść dla pieszych: " 30 km/h – właściwa strefa uspokojenia ruchu, stanowiąca odczuwalne ograniczenie w stosunku do obszaru zabudowanego. Ma też inne zalety: znak B-43, określający dopuszczalną prędkość mniejszą lub równą 30 km/h, oznacza ponadto, że umieszczone w strefie urządzenia i rozwiązania wymuszające powolną jazdę mogą nie być oznakowane znakami ostrzegawczymi (§31, ust. 2). W strefach o dopuszczalnej prędkości 30 km/h lub mniejszej, urządzenia i rozwiązania wymuszające powolną jazdę mogą nie być oznakowane znakami ostrzegawczymi (zał. 1, pkt 3.2.44). Oprócz tego, jeżeli ma to być rozwiązanie poprawiające bezpieczeństwo i warunki ruchu pieszego, to należy unikać w miarę możliwości wyznaczania przejść dla pieszych w „strefie 30 km/h”. Jeżeli zastosujemy środki techniczne skutecznie ograniczające prędkość pojazdów do wartości dopuszczalnej, to prawdopodobieństwo poważnych uszkodzeń ciała u pieszych jest niewielkie (patrz rys. 2 – prawdopodobieństwo śmierci pieszego przy różnych rozwiązaniach organizacji ruchu), a brak wyznaczonych przejść dla pieszych wymusza na obu kolidujących grupach uczestników ruchu drogowego (pieszych i kierujących pojazdami) zachowanie szczególnej ostrożności."
2018-05-25 13:12:51
Ala
A gdzie jest oznakowanie, że to jest przejście dla pieszych. Ktoś spaprał robotę a na kierowcę psy wieszają.
2018-05-25 13:11:02