sobota, 19 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Parcela (na razie) nie dla Jupitera

Parcela (na razie) nie dla Jupitera

Parcela (na razie) nie dla Jupitera
Data publikacji: 2015-10-27 18:51
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:44
Wywietleń: 2555 33798

Nie ma na razie zgody radnych na bezprzetargową sprzedaży przez miasto na własność nieruchomości przy al. Papieża Jana Pawła II 1 w Szczecinie spółce Jupiter AS, dotychczasowemu najemcy znajdującego się na niej piętrowego pawilonu. Mimo że przed miesiącem radni komisji ds. budownictwa i mieszkalnictwa rady miasta w swej większości dali zielone światło urzędnikom magistratu dla tej transakcji.  Projekt uchwały z pozytywną opinią komisji trafił we wtorek na sesję, ale po dyskusji wrócił do wnioskodawcy, czyli prezydenta.

Jeśli radni by się zgodzili, to firma „JUPITER-AS” S. Bondyra i A. Rynkiewicza Spółka Jawna ( Jupiter uwłaszczyłaby się po wielu latach zabiegów i starań na dwóch w jedną scalonych działkach gruntu o łącznej powierzchni 861 m kw. z pawilonem o powierzchni użytkowej 305 m kw. za łączną kwotę 2 661 825,00 zł, przy cenie gruntu 1 017 276,00 zł. Na taką sumę sporządził operat szacunkowy całej ten nieruchomości wynajęty na zlecenie miasta rzeczoznawca majątkowy. Teraz Jupiter AS płaci za cały pawilon, wynajmowany w imieniu gminy przez Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych, ponad 11,8 tys. zł czynszu miesięcznie, a za grunt nie płaci nic. Nabywając na własność Jupiter-As miałby zapłacić całą kwotę jednorazowo za sam budynek, a za grunt, na którym on stoi 25-proc. tytułem pierwszej raty za prawo użytkowania wieczystego.

Lokale w pawilonie przy al. Papieża Jana Pawła II z wbudowanym budynkiem szaletu były wynajmowane umowami trzem spółkom:: „JUPITER-AS” S. Bondyra, A. Rynkiewicz, K. Ziółko Sp. Jawna, z „BONDI” E. Bondyra, S. Bondyra, A. Bondyra Sp. Jawna oraz z „JUPITER AS-Nieruchomości S.C. Wszystkie zawarte zostały z tymi powiązanymi ze sobą spółkami w czerwcu 1999 roku. Aktualnie najemcą obiektu (od 2012 r.) o powierzchni użytkowej 305,49 m kw. w całości jest JUPITER-AS” S. Bondyra i A. Rynkiewicza Spółka Jawna. I to do sprzedaży bezprzetargowej na rzecz tej ostatniej został przygotowany tekst uchwały przez urzędników magistratu.

Wniosek o odesłanie projektu uchwały złożył radny PiS Marek Duklanowski, wspierany przez niezrzeszoną radną Małgorzatę Jacynę-Witt, która dopytywała, dlaczego urzędnicy preferują ten tryb zbycia z wykorzystaniem furtki, jaką daje od niedawna znowelizowana ustawa o gospodarce nieruchomościami, a nie wystawią go na otwarty przetarg, czyli licytację. Temat na pewno powróci na jednej z najbliższych sesji. CP

 

Więcej w „Kurierze Szczeciński” i w e-wydaniu

Tekst i fot.: Mirosław WINCONEK

Na zdjęciu:  Tę nieruchomość z pawilonem wraz z przyległym doń gruntem w centrum Szczecina władze miasta chcą sprzedać bez przetargu spółce Jupiter AS, która jest najemcą tego komunalnego pawilonu.Komentarze

do filipki
Za 13 mln zł
2015-10-28 15:29:47
klasyka2
Historia spoleczenstw to historia wzkk klasowychh
2015-10-28 04:05:26
Filipinka
To jeszcze raz - za ile sprzedano kamienicę przy Niepodległości Golemie?
2015-10-27 18:22:44

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie