niedziela, 19 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Parcela (na razie) nie dla Jupitera

Parcela (na razie) nie dla Jupitera

Parcela (na razie) nie dla Jupitera
Data publikacji: 2015-10-27 18:51
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:44
Wywietleń: 2414 33798

Nie ma na razie zgody radnych na bezprzetargową sprzedaży przez miasto na własność nieruchomości przy al. Papieża Jana Pawła II 1 w Szczecinie spółce Jupiter AS, dotychczasowemu najemcy znajdującego się na niej piętrowego pawilonu. Mimo że przed miesiącem radni komisji ds. budownictwa i mieszkalnictwa rady miasta w swej większości dali zielone światło urzędnikom magistratu dla tej transakcji.  Projekt uchwały z pozytywną opinią komisji trafił we wtorek na sesję, ale po dyskusji wrócił do wnioskodawcy, czyli prezydenta.

Jeśli radni by się zgodzili, to firma „JUPITER-AS” S. Bondyra i A. Rynkiewicza Spółka Jawna ( Jupiter uwłaszczyłaby się po wielu latach zabiegów i starań na dwóch w jedną scalonych działkach gruntu o łącznej powierzchni 861 m kw. z pawilonem o powierzchni użytkowej 305 m kw. za łączną kwotę 2 661 825,00 zł, przy cenie gruntu 1 017 276,00 zł. Na taką sumę sporządził operat szacunkowy całej ten nieruchomości wynajęty na zlecenie miasta rzeczoznawca majątkowy. Teraz Jupiter AS płaci za cały pawilon, wynajmowany w imieniu gminy przez Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych, ponad 11,8 tys. zł czynszu miesięcznie, a za grunt nie płaci nic. Nabywając na własność Jupiter-As miałby zapłacić całą kwotę jednorazowo za sam budynek, a za grunt, na którym on stoi 25-proc. tytułem pierwszej raty za prawo użytkowania wieczystego.

Lokale w pawilonie przy al. Papieża Jana Pawła II z wbudowanym budynkiem szaletu były wynajmowane umowami trzem spółkom:: „JUPITER-AS” S. Bondyra, A. Rynkiewicz, K. Ziółko Sp. Jawna, z „BONDI” E. Bondyra, S. Bondyra, A. Bondyra Sp. Jawna oraz z „JUPITER AS-Nieruchomości S.C. Wszystkie zawarte zostały z tymi powiązanymi ze sobą spółkami w czerwcu 1999 roku. Aktualnie najemcą obiektu (od 2012 r.) o powierzchni użytkowej 305,49 m kw. w całości jest JUPITER-AS” S. Bondyra i A. Rynkiewicza Spółka Jawna. I to do sprzedaży bezprzetargowej na rzecz tej ostatniej został przygotowany tekst uchwały przez urzędników magistratu.

Wniosek o odesłanie projektu uchwały złożył radny PiS Marek Duklanowski, wspierany przez niezrzeszoną radną Małgorzatę Jacynę-Witt, która dopytywała, dlaczego urzędnicy preferują ten tryb zbycia z wykorzystaniem furtki, jaką daje od niedawna znowelizowana ustawa o gospodarce nieruchomościami, a nie wystawią go na otwarty przetarg, czyli licytację. Temat na pewno powróci na jednej z najbliższych sesji. CP

 

Więcej w „Kurierze Szczeciński” i w e-wydaniu

Tekst i fot.: Mirosław WINCONEK

Na zdjęciu:  Tę nieruchomość z pawilonem wraz z przyległym doń gruntem w centrum Szczecina władze miasta chcą sprzedać bez przetargu spółce Jupiter AS, która jest najemcą tego komunalnego pawilonu.Komentarze

do filipki
Za 13 mln zł
2015-10-28 15:29:47
klasyka2
Historia spoleczenstw to historia wzkk klasowychh
2015-10-28 04:05:26
Filipinka
To jeszcze raz - za ile sprzedano kamienicę przy Niepodległości Golemie?
2015-10-27 18:22:44

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie