sobota, 26 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Niektórzy zapłacą mniej

Niektórzy zapłacą mniej

Niektórzy zapłacą mniej
Data publikacji: 2015-11-03 19:00
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:44
Wywietleń: 1060 35193

O 1.2 proc. niższe niż do tej pory będą w Szczecinie obowiązywać w 2016 r. niektóre stawki podatku od nieruchomości. Na tym samym poziomie pozostaną w przyszłym roku stawka podatku od budynków lub ich części mieszkalnych, podobnie zresztą, jak i te naliczane za grunty. Uchwałę ustalającą wszystkie stawki podatku od nieruchomości radni Szczecina przegłosowali na ostatniej sesji w październiku.

Niższa stawka podatku od nieruchomości ma obowiązywać za budynki lub ich części, w których prowadzona jest działalność gospodarcza (także w budynkach mieszkalnych), jak i te, w których funkcjonują placówki ochrony zdrowia. Będą one wynosić odpowiednio: 22,86 zł (zamiast 23,03 zł) bądź 4,65 zł (za ten rok o trzy grosze więcej) za mkw. powierzchni użytkowej. Nieco mniej z tego tytułu zapłacą również organizacje pożytku publicznego o ile zajmują budynki i pomieszczenia, w których prowadzą odpłatną statutową działalność pożytku publicznego - zaoszczędzą po pięć groszy na każdym zajmowanym mkw. powierzchni, bo stawka wyniesie 7,68 zł.

Przyczyną korekt w dół części stawek podatku od nieruchomości okazała się deflacja, czyli ujemny wskaźnik wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych, ogłaszany przez GUS i stosowany do przeszacowywania stawek maksymalnych podatku.

Natomiast na tym samym poziomie, niezmiennym od kilku lat, pozostanie także w przyszłym roku stawka podatku od nieruchomości w przypadku budynków lub ich części mieszkalnych. Ta wynosi z kolei 70 gr za każdy metr kwadratowy powierzchni użytkowej.

(MIR)

Fot. Robert STACHNIK

 

 

 


 

 

Komentarze

Miś na Miarę
Fajne zdjęcie. Jeszcze bez tego badziewia. Spieszmy się fotografować Szczecin, tak szybko go paskudzą cyniczne zgniłki u władzy.
2015-11-04 08:13:37

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie