Piątek, 12 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Niektórzy zapłacą mniej

Data publikacji: 03 listopada 2015 r. 19:00
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:32
Niektórzy zapłacą mniej
 

O 1.2 proc. niższe niż do tej pory będą w Szczecinie obowiązywać w 2016 r. niektóre stawki podatku od nieruchomości. Na tym samym poziomie pozostaną w przyszłym roku stawka podatku od budynków lub ich części mieszkalnych, podobnie zresztą, jak i te naliczane za grunty. Uchwałę ustalającą wszystkie stawki podatku od nieruchomości radni Szczecina przegłosowali na ostatniej sesji w październiku.

Niższa stawka podatku od nieruchomości ma obowiązywać za budynki lub ich części, w których prowadzona jest działalność gospodarcza (także w budynkach mieszkalnych), jak i te, w których funkcjonują placówki ochrony zdrowia. Będą one wynosić odpowiednio: 22,86 zł (zamiast 23,03 zł) bądź 4,65 zł (za ten rok o trzy grosze więcej) za mkw. powierzchni użytkowej. Nieco mniej z tego tytułu zapłacą również organizacje pożytku publicznego o ile zajmują budynki i pomieszczenia, w których prowadzą odpłatną statutową działalność pożytku publicznego - zaoszczędzą po pięć groszy na każdym zajmowanym mkw. powierzchni, bo stawka wyniesie 7,68 zł.

Przyczyną korekt w dół części stawek podatku od nieruchomości okazała się deflacja, czyli ujemny wskaźnik wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych, ogłaszany przez GUS i stosowany do przeszacowywania stawek maksymalnych podatku.

Natomiast na tym samym poziomie, niezmiennym od kilku lat, pozostanie także w przyszłym roku stawka podatku od nieruchomości w przypadku budynków lub ich części mieszkalnych. Ta wynosi z kolei 70 gr za każdy metr kwadratowy powierzchni użytkowej.

(MIR)

Fot. Robert STACHNIK

 

 

 


 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Miś na Miarę
2015-11-04 08:13:37
Fajne zdjęcie. Jeszcze bez tego badziewia. Spieszmy się fotografować Szczecin, tak szybko go paskudzą cyniczne zgniłki u władzy.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA