Piątek 28 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Paczki już gotowe - mikołaje na motorach pojadą do dzieci

Data publikacji: 2021-12-03 16:51
Ostatnia aktualizacja: 2021-12-04 20:17
Paczki już gotowe - mikołaje na motorach pojadą do dzieci
Fot. materiały prasowe  

Kawalkada mikołajów na motocyklach przejedzie w sobotę (4 grudnia) przez centrum Szczecina, a potem obdaruje podarkami dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych. Dla najmłodszych przygotowano ponad 500 paczek z zabawkami i słodyczami.

Motomikołaje, czyli Motocykliści o wielkich sercach to wolna grupa motocyklowa, która zrzesza bajkerów, chcących nieść pomoc innym. W najbliższą sobotę, 4 grudnia, motomikołaje przejadą w paradzie przez Szczecin, a w kolejnych dniach rozwiozą prezenty do domów dziecka i świetlic środowiskowych.

Motocykliści w strojach Świętych Mikołajów spotkają się w sobotę na Wałach Chrobrego i o godz. 10.30 wyjadą na swoich maszynach na szczecińskie kąpielisko Arkonka. W rajdzie weźmie udział ponad sto osób. Przejadą ulicami: Mieszka I, Europejską, Derdowskiego, Taczaka, Szeroką, Szafera, Arkońską.

- W pierwotnych planach na Arkonce miał się odbyć następnie duży festyn dla dzieci - wyjaśnia w imieniu organizatorów akcji Marcin Górka. - Jednak ze względu na wprowadzone obostrzenia pandemiczne, bezpieczeństwo wychowanków domów dziecka i uczestników wydarzenia, organizatorzy zdecydowali się odwołać imprezę.

Paczki trafią jednak do dzieci. W kolejnych dniach motomikołaje odwiedzą z podarkami: Dom Dziecka w Policach, Świetlicę w Mścięcinie, Specjalistyczno-Opiekuńczą Placówkę Wsparcia Dziennego „Św. Rodzina” , Świetlicę Kubuś Puchatek, Świetlicę Stołczyn, Świetlicę Zdroje, Rodzinny Dom Dziecka Dowlaszów, Placówki Opiekuńczo-Wychowawcze nr 1 i nr 2 w Stargardzie, Rodzinny Dom Dziecka Siedleckich, Domu Dziecka w Wisełce i Świetlicę Środowiskową w Maszewie a także Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 1 dla dzieci niepełnosprawnych ruchowo w Policach i OREW przy ul. Rostockiej w Szczecinie.

(Ksz)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

jaqb
2021-12-04 18:54:02
Do autora arykulu: Motor- to silnik, a jednoślad z silnikiem- to motocykl. Czy naprawdę trzeba tłumaczyć takie podstawy...?
doris
2021-12-03 22:06:53
To bardzo dobra inicjatywa.
Czas
2021-12-03 17:15:45
Jak ten czas szybko leci, kolejny grudzień i kolejna akcja z Motomikokłajami...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA