niedziela, 24 stycznia 2021r.

Paczki dla seniorów. Szpital wsparł zbiórkę żywności dla potrzebujących

Data publikacji: 2020-12-04 16:48
Ostatnia aktualizacja: 2020-12-04 16:48
Paczki dla seniorów. Szpital wsparł zbiórkę żywności dla potrzebujących
Pracownicy w ostatnich dniach przynosili do szpitala zakupione produkty. W poniedziałek zostały przekazane organizatorom akcji. - To bardzo szczytny cel. Chętnie pomagamy - mówią w Szpitalu Miejskim im. Jana Garduły. Fot. Tomasz Kotwicki  

Pracownicy Szpitala im. Jana Garduły przyłączyli się do akcji zbiórki żywności dla świnoujskich seniorów. Kupili produkty o długim terminie ważności, a także środki czystości. - W akcji uczestniczymy co roku. Paczki zostały już przekazane organizatorom inicjatywy - mówią pracownicy szpitala.

Jak wyjaśnia Sylwia Marszałek, organizatorka akcji, zebrane do tej pory produkty są segregowane i pakowane wraz z innymi. Teraz, ze względów bezpieczeństwa, czeka je kwarantanna. W połowie grudnia zostaną rozwiezione. Idea jest taka, żeby paczki trafiły do co najmniej 20 seniorów. Niewykluczone jednak, że produktów uda się zebrać więcej.

- Wszystko zależy od hojności świnoujścian. W paczkach dla seniorów są proszki do prania, mydła i inne środki czystości, a także produkty żywnościowe takie jak makarony, kasze, ryż, koncentraty, konserwy, sosy itp. Nie zabraknie też ciasteczek i herbaty - dodaje Agnieszka Krawczyk, jedna z organizatorek inicjatywy.
Organizatorzy akcji dodają, że szpital od samego początku akcji, czyli od pięciu lat, uczestniczy w zbiórce żywności dla świnoujskich seniorów. - W tym roku pomimo pandemii i ciężkiej sytuacji ochrony zdrowia, załoga szpitala nie zawiodła. Wielkie podziękowania za to, że wspierają nas, leczą i pomagają - mówią organizatorzy akcji.

Dodajmy, że oprócz szpitala akcję współorganizuje Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów na Warszowie, koło nr 2 oraz klub KS Prawobrzeże. Akcję wspierają przedsiębiorcy, mieszkańcy miasta.

BaT

Komentarze

mieszkanka
2020-12-04 17:46:07
Zawsze są to bardzo dobre inicjatywy. Ludzie są wzruszeni i wdzięczni z okazania im troski, za interesowania, a nade wszystko konkretnej pomocy. Brawo Wy.

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ