Wtorek 21 września 2021r. 
REKLAMA

Otwarcie bazy rodzin Szlachetnej Paczki

Data publikacji: 2020-11-14 07:02
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-15 13:05
Otwarcie bazy rodzin Szlachetnej Paczki
 

Szlachetna Paczka startuje! W sobotę 14 października o godzinie 8 na internetowej stronie zostanie oficjalnie otwarta Baza potrzebujących rodzin włączonych do tegorocznej edycji programu. Aby zostać darczyńcą i przygotować paczkę, wystarczy wybrać rodzinę i wspólnie ze znajomymi czy przyjaciółmi spełnić nie tylko konkretne prośby, ale i marzenia osób potrzebujących. W tym trudnym roku Szlachetna Paczka jest potrzebna bardziej niż kiedykolwiek.

Inny start Szlachetnej Paczki 

- Pandemia bardzo mocno dotknęła grupy i tak już wykluczone społecznie i najmniej uprzywilejowane - osoby starsze, schorowane, z niepełnosprawnościami czy ledwo wiążące koniec z końcem. Obserwujemy niestety, że ich sytuacja znacznie się pogorszyła. Dodatkowo w tym roku pomagamy osobom, które, gdyby nie pandemiczna rzeczywistość, nigdy beneficjentami Szlachetnej Paczki by się nie stały. To pokazuje, że ciężka sytuacja może spotkać każdego z nas, warto więc się przyłączyć i podzielić tym, co mamy – mówi Jarosław Czerniak, w Szlachetnej Paczce koordynator ds. promocji w naszym województwie.

Tegoroczna edycja tego projektu jest inna, inne jest też otwarcie bazy potrzebujących rodzin. Z uwagi na reżim sanitarny nie odbędą się radosne i uroczyste marsze w miastach wojewódzkich. Przedstawiciele Szlachetnej Paczki zapraszają na ogólnopolskie i wojewódzkie strony w mediach społecznościowych, na których zostały na ten dzień zaplanowane różne wydarzenia. Deklarują także, że najważniejsze rzeczy pozostały niezmienne – mają ogromną determinację, żeby pomoc dotarła w tym roku do wszystkich potrzebujących.

Darczyńcy zmieniają los potrzebujących

Jak mówią organizatorzy tego przedsięwzięcia, historie rodzin zgłoszonych do Szlachetnej Paczki weryfikują postrzeganie szczęścia. Dla starszej seniorki szczęściem jest to, że nie musi wybierać pomiędzy zakupem jedzenia a zakupem leków. Dla matki z dorosłym niepełnosprawnym dzieckiem, które sama codzienne dźwiga z łóżka na wózek, szczęściem jest, kiedy jej dziecko prześpi całą noc. Dla samotnej matki z dwójką dzieci, szczęściem jest to, że może kupić dzieciom ciepłe buty na zimę. Takich historii w Szlachetnej Paczce jest wiele. Darczyńcy zmieniają los potrzebujących, bez ich zaangażowania niesienie pomocy nie jest możliwe. 

W naszym województwie w Szlachetnej Paczce działa w 25 rejonach ok. 280 wolontariuszy, którzy planują dotrzeć z pomocą do ponad pięciuset rodzin. Każdy może pomóc. Wystarczy wejść na www.szlachetnapaczka.pl, wybrać rodzinę i przygotować dla niej paczkę. Baza potrzebujących startuje 14 listopada, jednak wolontariusze cały czas odwiedzają rodziny, których historie sukcesywnie będą umieszczanie w bazie również w późniejszym terminie.

(gan)

Fot. Ryszard Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

SZP
2020-11-15 12:56:45
Szlachetna Paczka nie jest organizacją kościelną . W województwie Zachodniopomorskim są jeszcze rodziny, które czekają na swojego darczyńcę! Wejdź na stronę www.szlachetnapaczka.pl i wybierz rodzinę
stary ministrant
2020-11-14 20:48:09
Ani złotówki dla wszystkiego co związane z Kościołem !!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ