sobota, 25 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Szlachetna Paczka – trwa weekend cudów

Szlachetna Paczka – trwa weekend cudów [GALERIA]

Szlachetna Paczka – trwa weekend cudów
Data publikacji: 2019-12-07 14:52
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-09 08:17
Wywietleń: 788 431971

Trwa "weekend cudów - finał tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki. W sobotę i niedzielę podarunki od darczyńców trafiają do potrzebujących. W naszym województwie obdarowanych zostanie 560 rodzin.

W Szczecinie paczki zwieziono do pięciu magazynów w różnych rejonach miasta. Stamtąd wolontariusze transportują je do odbiorców. W tym roku w naszym województwie w Szlachetną Paczkę zaangażowało się ponad 200 wolontariuszy.

- Wszystkie rodziny znalazły darczyńców - mówi Wojciech Krygier, lider rejonu Szczecin Niebuszewo. - Dziś i jutro te paczki rozwozimy. Jest przy tym dużo pozytywnych emocji i wzruszeń, wszyscy pracujemy, by rodziny były zadowolone i szczęśliwe.

Do paczek trafiło mnóstwo najróżniejszych rzeczy, od podstawowych, jak żywność, środki chemiczne, po sprzęty domowe i meble. Darczyńcy mają wielkie serca.

- Każda rodzina ma swoją historię - opowiada Wojciech Krygier. - Często musimy mocno dopytywać i wyciągać od nich, czego w domu brakuje, czego potrzeba, bo wstydzą się o tym mówić. Staramy się organizować mądrą pomoc, by stała się ona impulsem do zmian w życiu. Dwa lata temu w jednej z rodzin ojciec w ramach Szlachetnej Paczki otrzymał opłacony kurs prawa jazdy, który ułatwił mu pracę zarobkową. Ale zdarzyło się i tak, że weszliśmy do rodziny i od razu zobaczyliśmy, że pierwszą potrzebą będzie wymiana drzwi, bo są w fatalnym stanie.

W magazynach Szlachetnej Paczki w ten weekend jest sporo radosnego zamieszania. - Jesteśmy tu, bo bardzo lubimy pomagać i widzieć szczęście - przyznają Paulina i Magda, wolontariuszki. - Ale i dawać nadzieję, że istnieją dobrzy ludzie. Dzisiaj byłyśmy między innymi w rodzinie, gdzie trzy miesiące temu zmarła mama, tata sam wychowuje trójkę dzieci. Zawieźliśmy im 47 paczek, zajęły prawie całe mieszkanie. Było tam wszystko, łącznie z laptopami dla dzieci. Obdarowane rodziny często są zaskoczone skałą pomocy, wzruszone i bardzo, bardzo się cieszą. A my razem z nimi. To jest naprawdę weekend cudów.

Anna Gniazdowska 

Fot. Ryszard Pakieser

Szlachetna Paczka – trwa weekend cudów Szlachetna Paczka – trwa weekend cudów Szlachetna Paczka – trwa weekend cudów Szlachetna Paczka – trwa weekend cudów Szlachetna Paczka – trwa weekend cudów Szlachetna Paczka – trwa weekend cudów Szlachetna Paczka – trwa weekend cudów Szlachetna Paczka – trwa weekend cudów Szlachetna Paczka – trwa weekend cudów Szlachetna Paczka – trwa weekend cudów Szlachetna Paczka – trwa weekend cudów Szlachetna Paczka – trwa weekend cudów Szlachetna Paczka – trwa weekend cudów Szlachetna Paczka – trwa weekend cudów Szlachetna Paczka – trwa weekend cudów Szlachetna Paczka – trwa weekend cudów Szlachetna Paczka – trwa weekend cudów

Komentarze

Zapomniany
A ja jestem w potrzebie i nikt o tym nie wie...
2019-12-09 01:08:42
BRAWO !
Wspaniała inicjatywa. BRAWO ! BRAWO ! BRAWO !
2019-12-08 11:19:32
Lubie ludzi
Czyzby wiec "Ludozercy"...??
2019-12-07 23:56:29

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie