środa, 22 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Oszuści mieszkaniowi w akcji

Oszuści mieszkaniowi w akcji

Oszuści mieszkaniowi w akcji
Data publikacji: 2016-01-12 23:45
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:51
Wywietleń: 3212 96053

Mieszkaniowi oszuści pojawili się w Szczecinie i oferują wynajęcie nowych lokali w pierwszych wzniesionych przez komunalną spółkę Towarzystwo Budownictwa Społecznego Prawobrzeże budynkach na osiedlu Nad Płonią w Dąbiu. Wyłudzają od naiwnych pieniądze w zamian za rzekome uzyskanie prawa do lokalu.

Jedna z mieszkanek Szczecina zgłosiła ZBiLK fakt wyłudzenia pieniędzy za możliwość zamieszkania w nowo wybudowanych budynkach TBS „Prawobrzeże” przy ul. Koszarowej. Oszuści obiecali „załatwić” prawo do lokalu w przyspieszonym trybie, po przelaniu na podany rachunek bankowy kwot na poczet przyszłego czynszu i wykupu mieszkania.

- Jest to postępowanie, które nie ma żadnego odzwierciedlenia w obowiązujących przepisach, a osoby podszywające się pod „znajomych pracowników ZBiLK” faktycznie są oszustami bazującymi na niewiedzy i łatwowierności - podkreśla Tomasz Owsik-Kozłowski, rzecznik prasowy ZBiLK.

I zaleca ignorowanie tego typu ofert mających być rzekomym skrótem drogi do najmu tych mieszkań. 

- Przypominamy, że mieszkania przy ul. Koszarowej oferowane będą tylko najemcom lokali komunalnych chcącym dokonać zamiany lokalu, po złożeniu wniosku w siedzibie ZBiLK. Nabór wniosków wciąż trwa i nie zapadły jeszcze żadne decyzje co do przydziału lokali konkretnym wnioskodawcom - wyjaśnia Tomasz Owsik-Kozłowski.

Stąd apel, by w przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do autentyczności składanych ofert (zwłaszcza w przypadku konieczności wpłaty kaucji zabezpieczającej) zainteresowani powinni dzwonić (91 48 86 333) lub osobiście przyjść do ZBiLK (ul. Mariacka 25) i zweryfikować takie informacje.

- Pracownicy ZBiLK nigdy nie załatwiają formalności poza siedzibą jednostki, a tym bardziej nie żądają przelania pieniędzy na prywatne konta. Jedynym miejscem, w którym przyjmowane są wnioski jest Biuro Obsługi Interesanta ZBiLK przy ul. Mariackiej 25 - zaznacza rzecznik ZBiLK.

Osoby, które padły ofiarą przestępstwa lub sądzą, że miały do czynienia z próbą wyłudzenia pieniędzy powinny niezwłocznie zgłosić się na policję. ©℗

(MIR)

Fot.: Mirosław WINCONEK

Na zdjęciu: Bloki z nowymi mieszkaniami TBSP przy ul. Koszarowej w Dąbiu. Są do wynajęcia za czynsz komunalny i - jak widać - upatrzyli je już sobie oszuści, licząc na łatwy, lewy zarobek jako „lewi" pośrednicy w obrocie i dysponowaniu cudyzm majątkiem.

 

Oszuści mieszkaniowi w akcji Oszuści mieszkaniowi w akcji Oszuści mieszkaniowi w akcji

Komentarze

Dla zmylenia,
A moze warto wyslac tam "Tajniakow"... w kapciach by wynosili rzekomo smieci ??
2016-01-13 17:10:56

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie