Sobota, 02 grudnia 2023 r. 
-3 szczecin
REKLAMA

Oszuści mieszkaniowi w akcji

Data publikacji: 12 stycznia 2016 r. 23:45
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:40
Oszuści mieszkaniowi w akcji
 

Mieszkaniowi oszuści pojawili się w Szczecinie i oferują wynajęcie nowych lokali w pierwszych wzniesionych przez komunalną spółkę Towarzystwo Budownictwa Społecznego Prawobrzeże budynkach na osiedlu Nad Płonią w Dąbiu. Wyłudzają od naiwnych pieniądze w zamian za rzekome uzyskanie prawa do lokalu.

Jedna z mieszkanek Szczecina zgłosiła ZBiLK fakt wyłudzenia pieniędzy za możliwość zamieszkania w nowo wybudowanych budynkach TBS „Prawobrzeże” przy ul. Koszarowej. Oszuści obiecali „załatwić” prawo do lokalu w przyspieszonym trybie, po przelaniu na podany rachunek bankowy kwot na poczet przyszłego czynszu i wykupu mieszkania.

- Jest to postępowanie, które nie ma żadnego odzwierciedlenia w obowiązujących przepisach, a osoby podszywające się pod „znajomych pracowników ZBiLK” faktycznie są oszustami bazującymi na niewiedzy i łatwowierności - podkreśla Tomasz Owsik-Kozłowski, rzecznik prasowy ZBiLK.

I zaleca ignorowanie tego typu ofert mających być rzekomym skrótem drogi do najmu tych mieszkań. 

- Przypominamy, że mieszkania przy ul. Koszarowej oferowane będą tylko najemcom lokali komunalnych chcącym dokonać zamiany lokalu, po złożeniu wniosku w siedzibie ZBiLK. Nabór wniosków wciąż trwa i nie zapadły jeszcze żadne decyzje co do przydziału lokali konkretnym wnioskodawcom - wyjaśnia Tomasz Owsik-Kozłowski.

Stąd apel, by w przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do autentyczności składanych ofert (zwłaszcza w przypadku konieczności wpłaty kaucji zabezpieczającej) zainteresowani powinni dzwonić (91 48 86 333) lub osobiście przyjść do ZBiLK (ul. Mariacka 25) i zweryfikować takie informacje.

- Pracownicy ZBiLK nigdy nie załatwiają formalności poza siedzibą jednostki, a tym bardziej nie żądają przelania pieniędzy na prywatne konta. Jedynym miejscem, w którym przyjmowane są wnioski jest Biuro Obsługi Interesanta ZBiLK przy ul. Mariackiej 25 - zaznacza rzecznik ZBiLK.

Osoby, które padły ofiarą przestępstwa lub sądzą, że miały do czynienia z próbą wyłudzenia pieniędzy powinny niezwłocznie zgłosić się na policję. ©℗

(MIR)

Fot.: Mirosław WINCONEK

Na zdjęciu: Bloki z nowymi mieszkaniami TBSP przy ul. Koszarowej w Dąbiu. Są do wynajęcia za czynsz komunalny i - jak widać - upatrzyli je już sobie oszuści, licząc na łatwy, lewy zarobek jako „lewi" pośrednicy w obrocie i dysponowaniu cudyzm majątkiem.

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Dla zmylenia,
2016-01-13 17:10:56
A moze warto wyslac tam "Tajniakow"... w kapciach by wynosili rzekomo smieci ??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA