Środa, 29 listopada 2023 r. 
-1 szczecin
REKLAMA

Ostatnia prosta

Data publikacji: 15 sierpnia 2015 r. 08:38
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:27
Ostatnia prosta
 

Śledztwo w sprawie nieprawidłowości przy budowie szczecińskiego Centrum Żeglarskiego wchodzi w finałowy etap. Prokuratura ma już pełny materiał dowodowy.

W maju ubiegłego roku komisja rewizyjna Rady Miasta Szczecin zakończyła swoje śledztwo dotyczące afery przy budowie Centrum Żeglarskiego w Dąbiu. Według jej opinii miasto popełniło błąd zlecając wykonanie tej inwestycji wydziałowi oświaty szczecińskiego magistratu. Bo nie miał on doświadczenia przy realizacji tak dużych inwestycji budowlanych i nie był też do tego przygotowany kadrowo. Kolejnym błędem było podpisanie umowy z wykonawcą oferującym rażąco niską cenę, bez sprawdzenia jego kondycji finansowej i wiarygodności. Być może doszło także do celowego działania kogoś z pracowników magistratu na rzecz wykonawcy. Ale według ustaleń magistratu Urząd Miasta padł ofiarą instytucji z zewnątrz, która miała "wyprowadzić" z niego pieniądze.

Pracami przy budowie Centrum Żeglarskiego w Dąbiu zajmowała się firma Unipol. W październiku 2010 roku sąd ogłosił jej upadłość. Miasto musiało zwrócić do Urzędu Marszałkowskiego ok. 7 mln zł dotacji.

Od kilku miesięcy swoje śledztwo w sprawie Centrum Żeglarskiego prowadzi szczecińska Prokuratura Okręgowa.

- Prokurator prowadzący postępowanie ma już zgromadzony pełny materiał w tej sprawie. Poddaje go analizie. Nikomu nie przedstawiono zarzutów. Ale śledztwo jest przedłużone do 30 września tego roku - stwierdziła prokurator Małgorzata Wojciechowicz ze szczecińskiej Prokuratury Okręgowej.©℗

(dar)

Fot. Robert Stachnik

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

A na Jesien zamiast lisci...
2015-08-15 07:52:39
S.P. Pana Mariana J......., PO-stkomunisci "wieszali" za zerwanie umowy z Niemiecka firma w Szczecinie ! A co teraz sami - WYPRAWIAJA...???
witek
2015-08-15 06:46:38
najwazniejsz glowy w tej sprawie nie spadna.ci co wiedza cicho siedza dostali dawno temu dobre posadki

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA