Poniedziałek 17 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Zajęcia dla dorosłych

Data publikacji: 2017-11-20 11:30
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-19 17:47
Zajęcia dla dorosłych
 

Centrum Żeglarskie, w którym ostatnio odbyło się uroczyste zakończenie sezonu, kojarzy nam się raczej z latem i bogactwem sportów wodnych od kajakarstwa przez małe żeglarstwo „Optimistów” po turystykę na Międzyodrzu, jeziorze Dąbie i Zalewie Szczecińskim. Jest także i to z sukcesami duże żeglarstwo morskie, uczestniczące w rejsach bałtyckich, na Morzu Północnym i zlotach żaglowców.

Żeglarze po wyciągnięciu swoich jachtów z wody i wstępnych pracach konserwacyjnych zabrali się za szkolenie i to szkolenie dorosłych. Nie jest powiedziane, że chodzi o szkolenie na konkretne stopnie, doskonalenie i pogłębienie wiedzy żeglarskiej. W każdą środę w dwóch turach o godz. 16.30 i 18.00 spotykają się miłośnicy tego sportu, przeważnie właściciele jachtów, którzy zdobyli kiedyś wiedzę i chcą ją odświeżyć i pogłębić. Na pierwszym spotkaniu (o 16.30) wykładany program jest zbieżny z zajęciami na stopień żeglarza jachtowego, natomiast w drugiej turze przekazywana jest słuchaczom wiedza z zakresu sternika jachtowego. Warto skorzystać z tych szkoleń, gdyż wiatr i woda nie zawsze są dla człowieka bezpieczne, a i podczas normalnych rejsów niektórzy mają dylemat: czy ja mam pierwszeństwo, czy może jacht płynący z przeciwka.

To tyle dla dorosłych, a dla młodzieży jest sporo atrakcyjnych zajęć w sali gimnastycznej, na basenie SDS, w terenie, podnoszących ogólną sprawność fizyczną, a przy tym integrujących poszczególne zespoły.

9 grudnia, powiedział nam dyrektor Łukasz Pundyk, Centrum Żeglarskie zaprasza młodzież i rodziców na tradycyjne mikołajki, a już 10 grudnia planowana jest wycieczka do fabryki wytwarzającej m.in. czekoladki z truskawkami. W tajemnicy dowiedzieliśmy się, że będzie można spróbować tych truskawkowych słodkości.

W zależności od warunków pogodowych będą jeszcze prowadzone zajęcia na wodzie w ramach tzw. półkolonii żeglarskich. W szkółkach są wolne miejsca i można się zapisać. Na przełomie roku przygotowany zostanie plan obejmujący duże żeglarstwo, a więc rejsy morskie z zawinięciem do portów państw bałtyckich i udział „Daru Szczecina” w przyszłorocznym The Tall Ships’ Races.

Warto na zakończenie powiedzieć, że teren przystani ulega stałej modernizacji. Przebudowywana jest obecnie brama wjazdowa od strony Campingu PTTK, przebudowywane drogi, prowadzone przygotowania do podłączenia kanalizacji do miejskiej sieci.

A. Gedymin

Fot. Marek Klasa (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA