wtorek, 25 lutego 2020.
Strona główna > Kraj > Ciało Magdaleny Żuk będzie przetransportowane do Polski

Ciało Magdaleny Żuk będzie przetransportowane do Polski

Ciało Magdaleny Żuk będzie przetransportowane do Polski
Data publikacji: 2017-05-17 13:00
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-19 05:58
Wywietleń: 3927 258960

Ciało Magdaleny Żuk, która zmarła w niewyjaśnionych okolicznościach w Egipcie, zostanie w czwartek przetransportowane do Polski – poinformował PAP pełnomocnik rodziny zmarłej kobiety mec. Paweł Jurewicz.

Pełnomocnik powiedział PAP, że samolot z ciałem wyląduje na jednym z lotnisk w kraju. - Nie ujawnimy na którym i w imieniu rodziny proszę media o uszanowanie woli rodziny, aby nie relacjonować tego zdarzenia - powiedział mecenas.

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze, która prowadzi śledztwo ws. śmierci Magdaleny Żuk, poinformowała, że po tym jak ciało zostanie sprowadzone do Polski, zostanie przeprowadzona sekcja zwłok w Zakładzie Medycyny Sądowej we Wrocławiu. - Chcemy by ta sekcja odbyła się jak najszybciej - powiedział PAP mec. Jurewicz.

Prokuratorskie śledztwo ws. śmierci kobiety prowadzone jest w kierunku zabójstwa. To wstępna kwalifikacja prawna sprawy. - W toku tego postępowania zakładamy kilka wersji śledczych, w tym zabójstwo mające związek z handlem ludźmi i handlem narkotykami. Brane jest również pod uwagę możliwe załamanie nerwowe i śmierć samobójcza – powiedział we wtorek szef Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze Marek Gołębiowski. Nie chciał przesądzać, która wersja jest uznawana za najbardziej prawdopodobną.

Prokuratura poinformowała, że z wstępnego raportu medycznego (powstał po sekcji zwłok przeprowadzonej w Egipcie z udziałem polskiego prokuratora i polskiego biegłego) nie wynika, aby na ciele ofiary znaleziono ślady, które świadczyłyby o użyciu wobec niej przemocy. Zadaniem prokuratury, aby jednak ostatecznie wykluczyć udział osób trzecich potrzebne są dodatkowe badania, m.in. biologiczne.

Prokuratura podała, że w ramach śledztwa sprawdzane są zarówno okoliczności sprzed wylotu kobiety do Egiptu jaki i w trakcie jej pobytu. Do tej pory przesłuchano kilkadziesiąt osób, z czego 55 – jako podkreślił zastępca dolnośląskiego komendanta wojewódzkiego insp. Piotr Leciejewski - "wniosło do sprawy wiele okoliczności".

Prokuratura podkreśla, że kluczowe dla losów śledztwa może być przesłuchanie rezydenta z Egiptu. Prokuratorzy zwrócą się z kolejnymi wnioskami do władz Egiptu o pomoc prawną. Chodzi o możliwość uczestnictwa polskiego prokuratora w przesłuchaniach świadków, w tym rezydenta oraz personelu hotelu i szpitali, w których przebywała Magdalena Żuk.

Podczas konferencji prasowej podano również, że prokuratura wystąpiła o zabezpieczenie dokumentacji medycznej z polskich placówek medycznych, w których mogła się wcześniej leczyć Magdalena Żuk.

27-letnia Magdalena Żuk 25 kwietnia poleciała na wycieczkę do kurortu Marsa-Alam. Po dwóch dniach partnera kobiety, który miał z nią kontakt telefoniczny, zaniepokoiło jej zachowanie; zaplanował jej wcześniejszy powrót do kraju. Ze względu na pogarszający się stan zdrowia kobieta trafiła do szpitala. W tym samym czasie do Egiptu przyjechał jej znajomy, aby zabrać ją do Polski. W szpitalu dowiedział się, że kobieta nie żyje. Zmarła w wyniku obrażeń odniesionych wskutek upadku z pierwszego lub drugiego piętra szpitala w Marsa-Alam, gdzie przebywała.

(pap)

Fot. Facebook

Komentarze

Nie Arab,
Niech ta tragednia bedzie przestroga... dla innych mlodych i naiwnych Polek wybierajacych sie w Swiat Arabski ! Kobieto, do Islamu... nie wybieraj sie nigdy samemu, a jesli juz "trzeba" to tylko w Grupie i w dluzszej spodnicy, bez dekoldu oraz z chusta na glowie ! Inaczej......???
2017-05-19 00:47:54
pytanie
Wszystkie media - od prawej do lewej - i cała Polska zajmują się "tajemniczą śmiercią" nieszczęsnej Polki. Tragedia dla rodziny - niewątpliwie. Czy ktoś - łącznie z "detektywami" - może jednak odpowiedzieć na jedno proste i chyba ważne pytanie - kim była 27-letnia Magdalena? Studiowała, pracowała - gdzie i jak, co robiła, z czego się utrzymywała, czy miała męża i dzieci? Na ogół 27-letnie Polki mają jakiś życiorys, jakieś własne życie, oprócz rodziców i "chłopaka"?
2017-05-18 15:29:45
taka jest prawda
Pierwszego dnia naszprycowana tabletkami gwałtu i zgwałcona w nocy, później bita, poniżana i przeznaczona na imprezę u kapitana Khaleda a na koniec zamordowana w szpitalu - tak to wyglądało! Polka nie otrzymała żadnej pomocy ani od biura podróży, ani od Polaków którzy z nią byli w Egipcie, ani od polskich służb konsularnych którym płaci się z naszych podatków aby pomagali Polakom zagranicą - mamy dalej państwo teoretyczne!
2017-05-18 08:23:59
roger
kogo interesuje jakaś pusta blondynka???????????????/
2017-05-18 07:56:31
ta sprawa smierdzi na kilometr
Ostatnie zgłoszenie do CBŚ i Policji jak poniżej odnośnie osób i firm powiązanych z tym i innymi przestępstwami odnośnie sutenerstwa i handlu ludźmi: W dalszej części oświadczenia czytamy: - Za pomocą pozyskanych w wyniku naszego postępowania informacji i materiałów wskazaliśmy precyzyjnie: 1. 72 osoby powiązane bezpośrednio i/lub pośrednio z uczestnictwem w zorganizowanej grupie przestępczej oraz śmiercią Magdaleny 2. 32 spółki powiązane ze strukturami biznesowymi grupy przestępczej 3. Osoby, które brały udział w niejasnych okolicznościach śmierci Magdaleny w jednym ze szpitali 4. Stronę internetową wraz z lokalizacją serwera, z której odbywa się zarządzanie zamówieniami dziewczyn, między innymi z Polski 5. Graficzną siatkę powiązań struktur osobowych i biznesowych grupy przestępczej oraz powiązań ze sprawą śmierci i zaginięcia 2 innych kobiet Wierzymy, iż nasze wskazania i ustalenia pomogą Organom Państwowym w uzupełnieniu ich wiedzy, a następnie doprowadzą do ukarania osób odpowiedzialnych za ten czyn. Deklarujemy pełną gotowość do dalszej pomocy i współpracy z Organami Państwowymi oraz pragniemy serdecznie podziękować wszystkim anonimowym informatorom i osobom zgłaszającym się do nas w tej sprawie, ponieważ wiele ustaleń bez ich pomocy byłoby niemożliwych.
2017-05-17 20:37:16
zło
A kogo, oprócz jej rodziny, to obchodzi? Poza tym, media pokazując jej wyuzdane zdjęcia, w relacjach prasowych, tylko minimalizują poczucie współczucia...
2017-05-17 13:09:18

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Lanie betonu na węźle Łękno

Sonda

Czy popierasz decyzję radnych o wydzierżawieniu gruntu kościołowi na osiedlu „Nad Rudzianką”?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie