Poniedziałek 17 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Ciało Magdaleny Żuk będzie przetransportowane do Polski

Data publikacji: 2017-05-17 13:00
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-19 05:58
Ciało Magdaleny Żuk będzie przetransportowane do Polski
 

Ciało Magdaleny Żuk, która zmarła w niewyjaśnionych okolicznościach w Egipcie, zostanie w czwartek przetransportowane do Polski – poinformował PAP pełnomocnik rodziny zmarłej kobiety mec. Paweł Jurewicz.

Pełnomocnik powiedział PAP, że samolot z ciałem wyląduje na jednym z lotnisk w kraju. - Nie ujawnimy na którym i w imieniu rodziny proszę media o uszanowanie woli rodziny, aby nie relacjonować tego zdarzenia - powiedział mecenas.

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze, która prowadzi śledztwo ws. śmierci Magdaleny Żuk, poinformowała, że po tym jak ciało zostanie sprowadzone do Polski, zostanie przeprowadzona sekcja zwłok w Zakładzie Medycyny Sądowej we Wrocławiu. - Chcemy by ta sekcja odbyła się jak najszybciej - powiedział PAP mec. Jurewicz.

Prokuratorskie śledztwo ws. śmierci kobiety prowadzone jest w kierunku zabójstwa. To wstępna kwalifikacja prawna sprawy. - W toku tego postępowania zakładamy kilka wersji śledczych, w tym zabójstwo mające związek z handlem ludźmi i handlem narkotykami. Brane jest również pod uwagę możliwe załamanie nerwowe i śmierć samobójcza – powiedział we wtorek szef Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze Marek Gołębiowski. Nie chciał przesądzać, która wersja jest uznawana za najbardziej prawdopodobną.

Prokuratura poinformowała, że z wstępnego raportu medycznego (powstał po sekcji zwłok przeprowadzonej w Egipcie z udziałem polskiego prokuratora i polskiego biegłego) nie wynika, aby na ciele ofiary znaleziono ślady, które świadczyłyby o użyciu wobec niej przemocy. Zadaniem prokuratury, aby jednak ostatecznie wykluczyć udział osób trzecich potrzebne są dodatkowe badania, m.in. biologiczne.

Prokuratura podała, że w ramach śledztwa sprawdzane są zarówno okoliczności sprzed wylotu kobiety do Egiptu jaki i w trakcie jej pobytu. Do tej pory przesłuchano kilkadziesiąt osób, z czego 55 – jako podkreślił zastępca dolnośląskiego komendanta wojewódzkiego insp. Piotr Leciejewski - "wniosło do sprawy wiele okoliczności".

Prokuratura podkreśla, że kluczowe dla losów śledztwa może być przesłuchanie rezydenta z Egiptu. Prokuratorzy zwrócą się z kolejnymi wnioskami do władz Egiptu o pomoc prawną. Chodzi o możliwość uczestnictwa polskiego prokuratora w przesłuchaniach świadków, w tym rezydenta oraz personelu hotelu i szpitali, w których przebywała Magdalena Żuk.

Podczas konferencji prasowej podano również, że prokuratura wystąpiła o zabezpieczenie dokumentacji medycznej z polskich placówek medycznych, w których mogła się wcześniej leczyć Magdalena Żuk.

27-letnia Magdalena Żuk 25 kwietnia poleciała na wycieczkę do kurortu Marsa-Alam. Po dwóch dniach partnera kobiety, który miał z nią kontakt telefoniczny, zaniepokoiło jej zachowanie; zaplanował jej wcześniejszy powrót do kraju. Ze względu na pogarszający się stan zdrowia kobieta trafiła do szpitala. W tym samym czasie do Egiptu przyjechał jej znajomy, aby zabrać ją do Polski. W szpitalu dowiedział się, że kobieta nie żyje. Zmarła w wyniku obrażeń odniesionych wskutek upadku z pierwszego lub drugiego piętra szpitala w Marsa-Alam, gdzie przebywała.

(pap)

Fot. Facebook

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Nie Arab,
2017-05-19 00:47:54
Niech ta tragednia bedzie przestroga... dla innych mlodych i naiwnych Polek wybierajacych sie w Swiat Arabski ! Kobieto, do Islamu... nie wybieraj sie nigdy samemu, a jesli juz "trzeba" to tylko w Grupie i w dluzszej spodnicy, bez dekoldu oraz z chusta na glowie ! Inaczej......???
pytanie
2017-05-18 15:29:45
Wszystkie media - od prawej do lewej - i cała Polska zajmują się "tajemniczą śmiercią" nieszczęsnej Polki. Tragedia dla rodziny - niewątpliwie. Czy ktoś - łącznie z "detektywami" - może jednak odpowiedzieć na jedno proste i chyba ważne pytanie - kim była 27-letnia Magdalena? Studiowała, pracowała - gdzie i jak, co robiła, z czego się utrzymywała, czy miała męża i dzieci? Na ogół 27-letnie Polki mają jakiś życiorys, jakieś własne życie, oprócz rodziców i "chłopaka"?
taka jest prawda
2017-05-18 08:23:59
Pierwszego dnia naszprycowana tabletkami gwałtu i zgwałcona w nocy, później bita, poniżana i przeznaczona na imprezę u kapitana Khaleda a na koniec zamordowana w szpitalu - tak to wyglądało! Polka nie otrzymała żadnej pomocy ani od biura podróży, ani od Polaków którzy z nią byli w Egipcie, ani od polskich służb konsularnych którym płaci się z naszych podatków aby pomagali Polakom zagranicą - mamy dalej państwo teoretyczne!
roger
2017-05-18 07:56:31
kogo interesuje jakaś pusta blondynka???????????????/
ta sprawa smierdzi na kilometr
2017-05-17 20:37:16
Ostatnie zgłoszenie do CBŚ i Policji jak poniżej odnośnie osób i firm powiązanych z tym i innymi przestępstwami odnośnie sutenerstwa i handlu ludźmi: W dalszej części oświadczenia czytamy: - Za pomocą pozyskanych w wyniku naszego postępowania informacji i materiałów wskazaliśmy precyzyjnie: 1. 72 osoby powiązane bezpośrednio i/lub pośrednio z uczestnictwem w zorganizowanej grupie przestępczej oraz śmiercią Magdaleny 2. 32 spółki powiązane ze strukturami biznesowymi grupy przestępczej 3. Osoby, które brały udział w niejasnych okolicznościach śmierci Magdaleny w jednym ze szpitali 4. Stronę internetową wraz z lokalizacją serwera, z której odbywa się zarządzanie zamówieniami dziewczyn, między innymi z Polski 5. Graficzną siatkę powiązań struktur osobowych i biznesowych grupy przestępczej oraz powiązań ze sprawą śmierci i zaginięcia 2 innych kobiet Wierzymy, iż nasze wskazania i ustalenia pomogą Organom Państwowym w uzupełnieniu ich wiedzy, a następnie doprowadzą do ukarania osób odpowiedzialnych za ten czyn. Deklarujemy pełną gotowość do dalszej pomocy i współpracy z Organami Państwowymi oraz pragniemy serdecznie podziękować wszystkim anonimowym informatorom i osobom zgłaszającym się do nas w tej sprawie, ponieważ wiele ustaleń bez ich pomocy byłoby niemożliwych.
zło
2017-05-17 13:09:18
A kogo, oprócz jej rodziny, to obchodzi? Poza tym, media pokazując jej wyuzdane zdjęcia, w relacjach prasowych, tylko minimalizują poczucie współczucia...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA