Niedziela 04 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Ostatnia prosta w zbiórce na leczenie małej Ingi. Trwa festyn na Jasnych Błoniach [GALERIA]

Data publikacji: 2021-09-26 15:12
Ostatnia aktualizacja: 2021-09-26 18:31
Ostatnia prosta w zbiórce na leczenie małej Ingi. Trwa festyn na Jasnych Błoniach
 

Na Jasnych Błoniach trwa festyn. Uczestnicy żegnają lato i jednocześnie wspierają małą Ingę, która choruje na SMA i potrzebuje bardzo drogiej terapii genowej. Brakuje jeszcze ok. 400 tysięcy złotych, a do zebrania było 9,5 miliona. Do końca zbiórki pozostały 4 dni. Jest duża szansa na sukces. Można jeszcze dziś dołączyć do zabawy i wsparcia Ingi.

Na miejscu są animacje, bańki mydlane, „fanty za piątaka”, dmuchane zamki, liczne stragany i Ingusiowy bazarek z pysznościami. W programie również: występy artystyczne, malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków oraz amerykańskie krążowniki szos. 

- Widzimy się po raz kolejny i patrzymy na wielkie zaangażowanie ludzi - tych, którzy z nami to organizują i tych, którzy tu przychodzą i nas wspierają - mówi Natalia Haleczko, ciocia Ingi. - I mamy nadzieję, że jak nie dzisiaj, to w czwartek zakończymy zbiórkę sukcesem (zbiórka trwa do 30 września - red.). 

Wcześniej na imprezach organizowanych dla Ingi można było spotkać ją wraz z rodzicami. Tym razem na Jasnych Błoniach jej nie ma. Dziewczynka musi już się przygotowywać do podania leku. Ma to nastąpić w Lublinie.

- Ingi dzisiaj tutaj z nami nie będzie, musi się teraz izolować, żeby nie złapać żadnej infekcji - mówi ciocia dziewczynki. - Bo w momencie, gdy już się uda zebrać potrzebną na lek kwotę, musi mieć możliwość wyjazdu na leczenie. 

Jeśli ktoś nie może dotrzeć na Jasne Błonia w niedzielę (26 września), a chce wspomóc Ingę, może to zrobić przez stronę zbiórki: www.siepomaga.pl/inga-sma

Tekst i fot. Agnieszka Spirydowicz

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

???
2021-09-27 20:00:07
Czy na SMA w naszym regionie choruje tylko Inga? Podejrzewam, że nie. Dlaczego więc tylko Inga jest tak intensywnie "promowana"? Czym ona sobie, w przeciwieństwie do innych chorych dzieci, na to zasłużyła? Żeby nie było, absolutnie nie jestem przeciw pomaganiu, ale nie tylko Indze.
EX pisior
2021-09-26 18:21:00
Gdzie jesteście wy szczekacze PIS-U ?? Bliźniemu pomagać przy niewydolności waszego nierządu nie łaska ?? Oddajcie swoje benefity za "szczekanie na forum" i na pewno kwota się uzbiera ...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA