Środa, 29 listopada 2023 r. 
-1 szczecin
REKLAMA

Oskar dla...

Data publikacji: 03 grudnia 2016 r. 19:42
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:22
Oskar dla...
 

Mordka mu posiwiała. Sierść się przerzedziła. Na krótkich nóżkach biegać coraz trudniej. Po 14 latach spędzonych w ciepłym domu pozostała mu tylko czerwona obroża. Po dawnym właścicielu - pod skórą czip z adresem. Na starość wiernej psinie człowiek zafundował bezdomność. Porzucił Oskara bezdusznie i bezkarnie.

Nie wiadomo, jak długo ten mały „składak" o wielkich smutnych oczach błąkał się po ulicach Dąbia. Dość, by w nieszczęściu znaleźć przyjaciela - jak on odepchniętego i porzuconego psiaka. Nad tą dwójką przerażonych głodnych kundli ktoś się jednak zlitował - wezwał na ratunek schronisko.

- Oskar trafił do nas na początku października. Mimo iż posiada numer czip, właściciel po niego się nie zgłosił - opowiadają pracownicy schroniska. - To bardzo grzeczny słodziak. Jak na swój wiek, w świetnej kondycji. Uwielbia być brany na kolana. Pilnie szukamy domu dla Oskara, ponieważ pobyt u nas zdecydowanie mu nie służy. Marzymy o ciepłej i kochającej jesieni życia dla tej miłej psiny.

Oskar już nie ufa człowiekowi, jak kiedyś. Poznając nowych ludzi przyjmuje postawę wycofania. Może dlatego nie znalazł jeszcze nowego domu, jak jego kumpel z czasu bezdomnej włóczęgi.

Kto chciałby tej wyjątkowej stareńkiej psinie (Oskar - 981/16) z porwanym uszkiem los odmienić: przygarnąć, przyjąć do rodziny, jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: tel. +48 91-487-02-81 (al. Wojska Polskiego 247).

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)
Fot. ZUK/Schronisko

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

anna Trybuła
2016-12-05 10:47:23
Co za cymbał wypowiada sie o dziczyźnie?! Nie wiesz to nie zabieraj glosu! Pies to nie zabawka! Czuje ból! Jak byś się czul gdyby ktos cie wyrzucił z domu?! Bez żadnych pytań? No jak?! Taki mądry jesteś ze innym mówisz jak maja postępować? Podatki? A czy ty płacisz? Jak dla mnie jesteś oschlym i mającym za nic cierpienie zwierząt osobnikiem.nie mam słów do takich jak ty.
Myśl
2016-12-04 12:53:25
Człowiek udomowił psa i odtąd jest za niego odpowiedzialny. Tylko nie wszyscy ludzie są odpowiedzialni. Niestety Ci nieodpowiedzialni traktują zwierzęta domowe (a często i innych ludzi) jak rzeczy, które można wyrzucić jak się zestarzeją lub przestają pasować. Tym odrzuconym trzeba pomóc i płacenie podatku na ten cel jest jednym ze sposobów.
Nelka
2016-12-04 12:01:24
Dziczyzna się dorwala do głosu.Brak słów na glupte ludzka.
M.Dem.
2016-12-04 11:45:19
PRAWO CZLOWIEKA TO NIE PRAWO SANKCJONOWANIA "widzimisię" każdego z nas. Czyli nie prawo do porzucania zwierzaka z dowolnych pobudek w dowolnym miejscu, do uzyskiwania satysfakcji życiowych z radości dokuczenia życiu bezbronnemu (ludzkiemu /zwierzecemu), z realizacji upodobań do zadawania cierpienia (bo to nie jest rzadkością). PRAWO CZŁOWIEKA TO PRAWO DO CZYNU ALE W GRANICACH CZYNNOSCI CHRONIONYCH PRAWEM, obowiązujących każdego. To jest/ma być prawo konstruowane dla celów uzyskania społeczeństwa o odpowiednim poziomie wzrostu etycznego, materialnego, etc. Żeby kraj i społeczeństwo liczyło się w swoich własnych oczach i w opinii ponadkrajowej. NIEZDOLNOSC DO ROZUMIENIA CO JEST PRAWEM CZŁOWIEKA A CO np. ZBRODNIĄ (także na zwierzętach) w zasadzie kwalifikują się do WYKLUCZENIA SPOŁECZNEGO. To tak w kwestii interpretacji: co jest prawem czlowieka? Miroslawa Demianiec
Utrzymywanie dziczyzny kosztem Podatnikow...
2016-12-03 22:24:50
Jak tak ladnie potraficie "opowiadac" na koszt Podatnikow, to wezcie sobie Sami ta rozmnazajaca sie po miescie "dziczyzne" do Waszych domow... a nie "bajerujcie" i nie naciagajcie innych na sile ! Czyzby Prawo dzikiego Psa mialo byc wazniejsze... od Prawa Czlowieka ? Chyba powinno byc odwrotnie !!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA