niedziela, 19 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Orły dla przedsiębiorczych i wyjątkowych

Orły dla przedsiębiorczych i wyjątkowych

Orły dla przedsiębiorczych i wyjątkowych
Data publikacji: 2016-03-21 21:34
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:57
Wywietleń: 2575 124403

Tygodnik „Wprost" po raz pierwszy przyznał „Orły Wprost" - nagrody dla przedsiębiorczych i wyjątkowych, którzy w szczególny sposób zasłużyli się dla swoich regionów. Wyróżnienie ma stymulować lokalne społeczności, dlatego uroczystości odbywać się będą w kolejnych stolicach województw. Cały cykl rozpoczął się w Szczecinie.

- Bardzo się cieszę, że zaczynamy w Szczecinie - mówi Michał Lisiecki, wydawca „Wprost". - To tutaj rozpoczęła się w 1997 roku moja przygoda z mediami i biznesem. Nigdy o tym nie zapominam. Jako polski wydawca rozumiemy doskonale jak ważna jest silna narodowa gospodarka i jak istotne jest by media rozumiały i wspierały lokalnych i krajowych przedsiębiorców. Chcemy przez „Orły Wprost" doceniać ludzi sukcesu z poszczególnych regionów, a także wskazywać osoby, które zmieniają nasze otoczenie swoją pracą i zaangażowaniem.

Nazwa nagrody nawiązuje, do wyróżnienia jakie otrzymał Lisiecki od Stowarzyszenia im. prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego, właśnie za budowanie świadomego swej roli biznesu.

- Sukces jest dobry - mówi Jacek Pochopień,  zastępca redaktora naczelnego „Wprost". - Dlatego przy wsparciu analityków postanowiliśmy wyróżnić tych, którzy takimi sukcesami mogą się wykazać. Zdecydowaliśmy się na dwie kategorie - firmy, które w ciągu ostatnich trzech lat odnotowały najwyższy średni wzrost i takie, które osiągnęły najwyższy zysk netto.

Na liście wyróżnionych za najbardziej dynamiczny wzrost znalazły się firmy:Lasland, Nordglas, Szczecińska Energetyka Cieplna, Polor, Cross system, Pomorsko Mazurska Hodowla Ziemniaka, Pomorski Ośrodek Diagnostyki Medycznej Podimed, Madmar, Sano Marketing, Probed i spółka Arka.

„Orły Wprost" za najwyższy zysk netto otrzymała spółka Żegluga Polska, będąca częścią Grupy Polska Żegluga Morska oraz Netto. 

Tygodnik przyznał także nagrody specjalne. W kategorii „współpraca i rozwój" za m.in. działania na rzecz budowy klastra meblarskiego wyróżnienie otrzymał Kronospan Szczecinek. W kategorii edukacja - największa i najstarsza prywatna uczelnia biznesowa - Zachodniopomorska Szkoła Biznesu. „Orzeł" dla samorządowców przypadł Januszowi Żmurkiewiczowi, prezydentowi Świnoujścia. Z kolei Osobowością Regionu „Wprost" wybrał Piotra Krzystka, prezydenta Szczecina.

- Dla mnie to trochę, zwłaszcza w porównaniu z dokonaniami prezydenta Żmurkiewicza, wyróżnienie na wyrost - zapewniał prezydent Krzystek. - Myślę jednak, że to wyróżnienie jest efektem współpracy jaką dla dobra Szczecina udało się zawiązać.

Tygodnik docenił także organizacje pozarządowe. Za wkład w rozwój regionu „Orły Wprost" otrzymały Fundacja „Ostoja" i Stowarzyszenie SENS.

(ArR)

Fot. Robert STACHNIK

Komentarze

Wyróżnienie na wyrost.
Jeszcze nikt nie docenił szczerości Prezydenta Szczecina?
2016-03-22 08:14:30

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie