Czwartek, 23 maja 2024 r. 
REKLAMA

Orły dla przedsiębiorczych i wyjątkowych

Data publikacji: 21 marca 2016 r. 21:34
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:47
Orły dla przedsiębiorczych i wyjątkowych
 

Tygodnik „Wprost" po raz pierwszy przyznał „Orły Wprost" - nagrody dla przedsiębiorczych i wyjątkowych, którzy w szczególny sposób zasłużyli się dla swoich regionów. Wyróżnienie ma stymulować lokalne społeczności, dlatego uroczystości odbywać się będą w kolejnych stolicach województw. Cały cykl rozpoczął się w Szczecinie.

- Bardzo się cieszę, że zaczynamy w Szczecinie - mówi Michał Lisiecki, wydawca „Wprost". - To tutaj rozpoczęła się w 1997 roku moja przygoda z mediami i biznesem. Nigdy o tym nie zapominam. Jako polski wydawca rozumiemy doskonale jak ważna jest silna narodowa gospodarka i jak istotne jest by media rozumiały i wspierały lokalnych i krajowych przedsiębiorców. Chcemy przez „Orły Wprost" doceniać ludzi sukcesu z poszczególnych regionów, a także wskazywać osoby, które zmieniają nasze otoczenie swoją pracą i zaangażowaniem.

Nazwa nagrody nawiązuje, do wyróżnienia jakie otrzymał Lisiecki od Stowarzyszenia im. prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego, właśnie za budowanie świadomego swej roli biznesu.

- Sukces jest dobry - mówi Jacek Pochopień,  zastępca redaktora naczelnego „Wprost". - Dlatego przy wsparciu analityków postanowiliśmy wyróżnić tych, którzy takimi sukcesami mogą się wykazać. Zdecydowaliśmy się na dwie kategorie - firmy, które w ciągu ostatnich trzech lat odnotowały najwyższy średni wzrost i takie, które osiągnęły najwyższy zysk netto.

Na liście wyróżnionych za najbardziej dynamiczny wzrost znalazły się firmy:Lasland, Nordglas, Szczecińska Energetyka Cieplna, Polor, Cross system, Pomorsko Mazurska Hodowla Ziemniaka, Pomorski Ośrodek Diagnostyki Medycznej Podimed, Madmar, Sano Marketing, Probed i spółka Arka.

„Orły Wprost" za najwyższy zysk netto otrzymała spółka Żegluga Polska, będąca częścią Grupy Polska Żegluga Morska oraz Netto. 

Tygodnik przyznał także nagrody specjalne. W kategorii „współpraca i rozwój" za m.in. działania na rzecz budowy klastra meblarskiego wyróżnienie otrzymał Kronospan Szczecinek. W kategorii edukacja - największa i najstarsza prywatna uczelnia biznesowa - Zachodniopomorska Szkoła Biznesu. „Orzeł" dla samorządowców przypadł Januszowi Żmurkiewiczowi, prezydentowi Świnoujścia. Z kolei Osobowością Regionu „Wprost" wybrał Piotra Krzystka, prezydenta Szczecina.

- Dla mnie to trochę, zwłaszcza w porównaniu z dokonaniami prezydenta Żmurkiewicza, wyróżnienie na wyrost - zapewniał prezydent Krzystek. - Myślę jednak, że to wyróżnienie jest efektem współpracy jaką dla dobra Szczecina udało się zawiązać.

Tygodnik docenił także organizacje pozarządowe. Za wkład w rozwój regionu „Orły Wprost" otrzymały Fundacja „Ostoja" i Stowarzyszenie SENS.

(ArR)

Fot. Robert STACHNIK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Wyróżnienie na wyrost.
2016-03-22 08:14:30
Jeszcze nikt nie docenił szczerości Prezydenta Szczecina?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA