Poniedziałek, 04 marca 2024 r. 
REKLAMA

Operacja „Odporna wiosna”. Terytorialsi oddali krew

Data publikacji: 01 kwietnia 2020 r. 11:24
Ostatnia aktualizacja: 01 kwietnia 2020 r. 16:31
Operacja „Odporna wiosna”. Terytorialsi oddali krew
 

Kilkudziesięciu żołnierzy z 14 Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej i 5 Pułku Inżynieryjnego w Podjuchach oddało we wtorek (31 marca) krew w ramach operacji „Odporna Wiosna”. - To dar, który potrzebny jest zawsze, a żołnierze są zawsze gotowi nieść pomoc - podkreśla płk Grzegorz Kaliciak, dowódca Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

We wtorek „krwiobus”, czyli mobilny punkt pobierania krwi z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie, przyjechał do koszar w szczecińskich Podjuchach, gdzie stacjonuje 14 Zachodniopomorska Brygada Obrony Terytorialnej i 5. Pułk Inżynieryjny.

- Krew oddało kilkudziesięciu żołnierzy z obu jednostek - poinformował Marcin Górka, rzecznik prasowy 14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. - Od początku operacji „Odporna Wiosna” krew oddało już w całym kraju prawie tysiąc żołnierzy i podchorążych. Łącznie oddano już około czterystu litrów krwi.

W związku z wyjątkową sytuacją związaną z epidemią koronawirusa i wzrastającą liczbą osób hospitalizowanych Narodowe Centrum Krwi zwraca się do honorowych dawców krwi oraz wszystkich zdrowych osób, które o ostatnim czasie nie podróżowały do innych krajów i nie miały kontaktu z osobą zakażoną wirusem lub objętą kwarantanną, o zgłaszanie się do centrów krwiodawstwa w całej Polsce w celu oddania krwi.

- Na ten apel z ogromnym zaangażowaniem już odpowiedzieli żołnierze WOT - podkreśla płk Grzegorz Kaliciak, dowódca 14 ZBOT, który również oddał krew w mobilnej stacji. - Nasi żołnierze są zawsze gotowi nieść pomoc. Zdają sobie sprawę, jakie jest to ważne, szczególnie w tym trudnym dla wszystkich czasie.

Ponadto w dobie epidemii żołnierze OT transportują żywność dla ośrodków pomocy społecznej i organizacji pozarządowych, pomagają także weteranom i kombatantom Armii Krajowej. Są oni także zaangażowani w pomoc innym walczącym z epidemią służbom działając w ramach tzw. Wojskowych Zespołów Zadaniowych, którym zadania wyznacza wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc.

(KK)

Fot. ZBOT 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA