Czwartek 18 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Omal się nie utopił. Mężczyznę w stanie hipotermii przewieziono do szpitala

Data publikacji: 2021-12-14 16:29
Ostatnia aktualizacja: 2021-12-15 08:02
Omal się nie utopił. Mężczyznę w stanie hipotermii przewieziono do szpitala
Fot. SAR Kołobrzeg  

Kołobrzescy ratownicy SAR już niejednokrotnie udowodnili, że ich służba jest potrzebna. Na każde wezwanie, bez względu na pogodę, wyruszają w morze nieść pomoc tym, którzy znajdują się w opresji.

Mowa zarówno o akcjach prowadzonych z dala od brzegu, jak i zdarzeniach w rejonie portu oraz przy plaży. W nocy z niedzieli na poniedziałek ratownicy kolejny raz ruszyli z pomocą. Tym razem potrzebował jej mężczyzna, który znalazł się w wodzie w rejonie głowicy kołobrzeskiego molo. Topielca około godziny 2:30 zauważył pracownik ochrony. Rzucił mu koło ratunkowe, ale nie zdołał wyciągnąć go z wody. To on wezwał na miejsce ratowników. Do akcji przystąpiono natychmiast po uzyskaniu zgłoszenia. Łódź ratownicza znalazła się szybko koło mocno wyziębionego już mężczyzny. Wyciągnięto go i na noszach przeniesiono do czekającego przed molo zespołu pogotowia ratunkowego. Mężczyznę w stanie hipotermii przetransportowano do koszalińskiego szpitala.

Gdyby nie przytomność umysłu pracownika ochrony i jego szybka reakcja, 52-latka - o którym mowa - nie dałoby się uratować. Mężczyzna w chwili podjęcia go z wody był przytomny. Tłumaczył, że poślizgnął się i dlatego wpadł do morza. Ratownikom trudno uwierzyć w nieszczęśliwy wypadek, bo żelbetonowa głowica kołobrzeskiego molo otoczona jest barierkami. Dlatego nie wykluczają, że była to próba samobójcza. ©℗
(pw)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

zed
2021-12-15 08:01:25
pijany?
Kula
2021-12-14 17:04:30
A co jeśli się poslizgnął? Kto nie posypał solą

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA