Środa 30 listopada 2022r. 
REKLAMA

Okradł 12-letniego chłopca. Grozi mu długa odsiadka

Data publikacji: 2019-03-29 11:07
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:36
Okradł 12-letniego chłopca. Grozi mu długa odsiadka
 

Do 12 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który okradł 12-letniego chłopca. Do zdarzenia doszło w autobusie miejskim linii 8 w Stargardzie. Jak ustalili mundurowi, jadący autobusem bandyta podszedł do chłopca i go odepchnął, a następnie, gdy drzwi pojazdu się otworzyły, wyrwał telefon z ręki nastolatka. Mężczyzna wysiadł z autobusu i oddalił się w nieznanym kierunku.

- Policjanci patrolówki znając opis sylwetki oraz ubiór napastnika bardzo szybko zatrzymali sprawcę tego rozboju. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec Kluczewa, który znany był już stargardzkim funkcjonariuszom za popełnienie innych przestępstw, za które wcześniej odbywał karę 4 lat pozbawienia wolności - informuje st asp. Krzysztof Wojsznarowicz.

Zatrzymany mężczyzna przyznał się do dokonania rozboju oświadczając, że telefon ten sprzedał w jednym z lombardów na terenie Choszczna. Policjanci odzyskali skradziony nieletniemu telefon.

Sędzia Sądu Rejonowego w Stargardzie, przychylił się do wniosku Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Stargardzie, poprzedzonego wnioskiem Komendanta Powiatowego Policji w Stargardzie i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Ł.T

Fot. Bartosz Turlejski

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA