Środa 07 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Zuchwały napad w Chojnie. Okradli kantor

Data publikacji: 2019-03-03 16:49
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:34
Zuchwały napad w Chojnie.  Okradli kantor
 

W sobotę rano doszło do napadu na kantor przy ulicy Szczecińskiej w Chojnie. Rabusie zmusili pracownika kantoru do oddania im pieniędzy, po czym odjechali autem w nieznanym kierunku. Policja nie informuje o przebiegu napadu ani o efektach poszukiwania sprawców. Wiadomo jedynie, że w sobotę policja zorganizowała blokadę dróg w rejonie Chojny.

Z informacji, które udało mam się uzyskać wynika, że sprawcy napadu przyjechali do kantoru w Chojnie samochodem osobowym. Jak się okazało tablice rejestracyjne tego pojazdu były skradzione. Łupem złodziei padło kilka tysięcy złotych.

Nadzór nad śledztwem przejęła Prokuratura Rejonowa w Gryfinie. W niedzielę w Komendzie Powiatowej Policji w Gryfinie poinformowano nas, że dokładniejsze informacje na temat przebiegu napadu oraz o efektach pościgu może przekazać jedynie prokuratura. Rzecznik gryfińskiej policji był nieosiągalny.

Warto jednak dodać, że do podobnych napadów w przygranicznym powiecie gryfińskim dochodzi od lat dość często. Przed paroma laty dwukrotnie napadano na stacje benzynowe w Osinowie Dolnym.

W 2011 roku łupem złodziei padło około 100 tys. euro. Także wówczas napastników było trzech - związali pracowników stacji benzynowej a następnie łomem wyrwali sejf z pieniędzmi. W kasie było ponad 100 tys. euro. Utarg z całego weekendu.

Oprócz polskich pracowników obezwładnili, spętali i powalili na podłogę także niemieckie kasjerki.

Przed dwoma laty doszło do innego napadu na stację paliw w tej miejscowości, w trakcie którego bandyci ukradli około 30 tys. euro. Kilka dni później kilku uzbrojonych bandytów w kominiarkach wtargnęło do jednej z hurtowni papierosów w Osinowie Dolnym. Napastnicy użyli siły wobec właściciela, który z raną głowy zawieziony został do szpitala. Po czterech godzinach od napadu rabusie zostali ujęci. Część pieniędzy odzyskano. Jaką kwotę zrabowano? Tego policja ujawnić nie chciała.

(r.c.)

Fot. Dariusz Gorajski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Tadf2000
2019-03-04 06:24:54
Rabusie zostali zlapani ale ich zdjecia nazwiska i imiona zapewne nie pokazaly sie w prasie w mysl polskiego prawa chroniacego przestepcow to jak mam byc dobrze w tym kraju skoro spoleczenstwo nie zna bandytow?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA