Poniedziałek, 04 marca 2024 r. 
REKLAMA

Oj, nie tak, panowie!

Data publikacji: 05 marca 2019 r. 13:02
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:34
Oj, nie tak, panowie!
Fot. Arleta NALEWAJKO  

Krótka acz intensywna wichura w Szczecinie łamała drzewa, zrywała reklamy, a też – jak przy al. Niepodległości 30 – zdmuchiwała dachówki z budynków. Jednak w tym ostatnim przypadku zabezpieczenie miejsca zdarzenia – jak widać na zdjęciu – było nie mniej ryzykowne, bo… sprowadzało niebezpieczeństwo na pieszych.

Taśmą zagrodzono bowiem nie tylko cały chodnik, ale również ścieżkę rowerową – aż po maski szczelnie parkujących aut. Kto chciał przejść odcinkiem Brama Portowa – pl. Żołnierza Polskiego, ten musiał wejść na pas jezdni: wprost na nadjeżdżające auta lub przemknąć, mając pędzące wozy za plecami. W godzinach komunikacyjnego szczytu. Czyli naprawdę wiele ryzykując, bo dodatkowo wymuszając na kierowcach nagłą zmianę pasa ruchu.

Nic dziwnego, że piesi głośno i bez ogródek „komplementowali” taki styl zabezpieczenia robót na wysokości: „Chyba ich… przewiało!”.

(an)

Fot. Arleta NALEWAJKO

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@ ciekaff
2019-03-05 15:08:10
W tym stanie wyższej konieczności to chłopaki tak się uwijały, jak widać na zdjęciach. Dzisiaj już poszli po rozum do głowy i blokada już nie zagraża ścieżki rowerowej. Piesi mogą przechodzić bezpiecznie. Nie jak wczoraj
beee
2019-03-05 14:56:50
Za zabezpieczenie takiego miejsca odpowiada administrator obiektu i zarządca drogi. W tym wypadku ZDTiM
Ciekaff
2019-03-05 13:22:16
Może i autorka uważa inaczej ale moim zdaniem zabezpieczyli prawidłowo ! Pozostaje pytanie czy powiadomili policję, Straż Miejską czy ZDiTM która powinna zamknąć jeden pas ruchu aby piesi mogli bezpiecznie ominąć ten budynek. Dodam tylko że łatwiej zauważyć jadący pojazd na ulicy gdzie ruch pojazdów jest sterowany światłami niż spadającą dachówkę ! Rozumiem że autorka postąpiłaby zupełnie inaczej np. rozdając przechodniom kaski budowlane ... Działali w stanie wyższej konieczności i zrobili to co mogli w danej chwili i posiadając takie a nie inne możliwości na daną chwilę !

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA