Środa, 17 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Niebezpiecznie przy przejściu

Data publikacji: 31 października 2018 r. 09:39
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:24
Niebezpiecznie przy przejściu
 

Uszkodzeniem ulubionej puchowej kurtki skończyło się dla pani Alicji przejście al. Wyzwolenia w Szczecinie. Na latarni ulicznej w pobliżu przystanku tramwajowego przy rondzie Giedroycia zamontowana była opaska z wystającymi metalowymi elementami, słabo widoczna, a bardzo niebezpieczna. Efekt to rozpruty rękaw, ale mogło być znacznie gorzej.

W czwartek po południu pani Alicja wyszła z tramwaju i skierowała się w stronę przejścia dla pieszych, w kierunku targowiska Manhattan. Przechodząc obok latarni, nagle zahaczyła rękawem o coś ostrego.

– To był wystający metalowy element – mówi. – Nie widziałam go, wystarczyła chwila i straciłam ulubioną drogą kurtkę, jestem wściekła. Ruch w tym miejscu jest duży, na podobne zdarzenie narażonych jest wielu pieszych. Niechże się ktoś tym zainteresuje.

Hanna Pieczyńska, rzecznik Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego, powiedziała, że po naszym sygnale niebezpieczny element został usunięty.

– Wcześniej o nim nie wiedzieliśmy, nikt nam tego nie zgłaszał – mówi. – Na tym zaczepie wcześniej wisiała tabliczka z przypomnieniem, żeby przechodzić na zielonym świetle. Ktoś ją zdjął i został tylko wystający element. Jeśli zdarzają się takie sytuacje, bardzo prosimy o informacje, byśmy mogli reagować.

Rzeczniczka dodaje, że jeśli pani Alicja doznała z tego powodu szkody, może złożyć skargę do ZDiTM, by ubiegać się o odszkodowanie za stratę.

(gan)

Fot. Czytelnik

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

xx
2018-10-31 15:15:36
...a tak na marginesie - czy ZDiTM kontroluje co jakiś czas ( ale nie, co 5 lat na przykład..)swoje przystanki autobusowe i tramwajowe ?...oj, często różne rzeczy się dzieją, wymagające reakcji...
HogoFogo
2018-10-31 13:21:45
Najistotniejszą wiadomością w tym artykule jest fakt, że kurtka była puchowa. Ale czuję niedosyt: puch był sztuczny czy gęsi.
Ten wiadomość odmieniła moje życie!
2018-10-31 12:53:11
Dzięki kurier, przez Was dziś nie zasnę.
x
2018-10-31 10:54:57
Na szczęście wybory już w niedzielę.
Waldek
2018-10-31 10:20:17
kiedyś był przymocowany znak edukacyjny dla pieszych, w szczególności dla dzieci oczekujących na bezpieczne przejście, ale to było jakieś 2-3 lata temu jak je ZDiTM zamontował, później ze zbiegiem czasu były wyrywane, uszkadzane, przekręcane ale urzędnicy tego nie widzieli i ... tak zostało może kilka znaków i pozostałości po nich.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA