Niedziela, 14 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna. Remont sali gimnastycznej za 4 mln zł

Data publikacji: 27 stycznia 2020 r. 10:25
Ostatnia aktualizacja: 28 stycznia 2020 r. 13:31
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna. Remont sali gimnastycznej za 4 mln zł
 

Po wielu latach sala gimnastyczna Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia przy ul. Bolesława Śmiałego w Szczecinie doczeka się wreszcie remontu. Miasto wybrało już wykonawcę inwestycji.

Mieszcząca się w samodzielnym budynku - po dawnej kaplicy - sala gimnastyczna OSM I st. wymagała kompleksowego remontu. Od lat kolejne dyrekcje i rady rodziców wielokrotnie wnioskowali do miasta o jej modernizację. O ile jednak samo pomieszczenie do ćwiczeń było odświeżane, to szatnie i całe zaplecze socjalne są w opłakanym stanie. Nad salą na parterze, znajduje się tak że wymagająca modernizacji mała salka do ćwiczeń.

Jak nas poinformował Piotr Zieliński rzecznik prasowy miasta ds. inwestycji wkrótce budynek sali gimnastycznej OSM I st., przejdzie generalny remont. Całościowy koszt prac to ponad 4,3 mln zł.

Cały budynek, w którym mieści się sala gimnastyczna zostanie ocieplony a ściany fundamentowe będą osuszone. Ocieplone będą także ściany zewnętrzne i przebudowana zostanie część pomieszczeń wewnątrz budynku. W ramach prac wymienione zostaną okna, drzwi i posadzki. Przebudowane zostaną także instalacje sanitarne, w tym kanalizacja sanitarna, instalacja ciepłej i zimnej wody, instalacje grzewcze i wentylacja oraz sieci elektryczne. Z wybranym wykonawcą modernizacji, którym jest firma Konsart Sp. z o. o., miasto podpisało umowę. Jak podaje rzecznik, remont powinien zostać ukończony w trzecim kwartale tego roku.

Nadzór nad realizacją inwestycji sprawuje Biuro Inwestycji i Remontów Oświatowych Urzędu Miasta Szczecin. ©℗

(el)

Fot. Ryszard PAKIESER

Na zdjęciu: Sala gimnastyczna OSM I st. mieści się w budynku po dawnej kaplicy (po lewej)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

do Agata
2020-01-28 13:30:56
No łazienki już nie ;), w każdym razie te w głównym budynku. co do reszty zupełna zgoda
Agata
2020-01-28 07:55:50
Ta szkoła w całości wymaga remontu! Przykre ,że dzieci uczą się w takich warunkach 😱
rodzic
2020-01-27 13:29:19
Remont już się zaczął, jakoś z Nowym Rokiem. Nie macie rzetelnych informacji

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA