Piątek, 01 grudnia 2023 r. 
-5 szczecin
REKLAMA

Nie mieli własnej sali gimnastycznej. Aż do teraz

Data publikacji: 27 lutego 2019 r. 10:21
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:34
Nie mieli własnej sali gimnastycznej. Aż do teraz
 

Przez 60 lat Szkoła Podstawowa nr 3 w Kołobrzegu funkcjonowała bez własnej sali gimnastycznej. W tym czasie uczniowie wychowanie fizyczne mieli albo na szkolnych korytarzach, albo w innych, oddalonych od placówki obiektach. Teraz to się zmieniło.

W ostatnich latach lekcje sportu odbywały się w oddalonej o 200 metrów od szkoły małej sali gimnastycznej przyległej do gmachu przedwojennego gimnazjum, a obecnie Urzędu Miasta. Choć o potrzebie budowy sali przy kołobrzeskiej „trójce”, do której uczęszcza 553 uczniów, mówiło się przez dziesięciolecia, dopiero z początkiem tego roku stała się ona faktem. Uczniowie mają do dyspozycji dużą halę z pełnowymiarowym boiskiem do koszykówki, szatnie, łazienki z prysznicami -również dla osób niepełnosprawnych - oraz trzy dodatkowe salki przystosowane do uprawiania wymagających mniejszej powierzchni dyscyplin sportowych. W salkach tych prowadzone mogą być zajęcia z gimnastyki artystycznej, tańca, a także z gimnastyki korekcyjnej.

– Skończyły się wyjścia na zajęcia wf do Jubilatki na Okopowej, sali na ulicy Wąskiej, czy ostatnio sali przy Urzędzie Miasta. To było szczególnie uciążliwe przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Dzieci wychodziły podczas opadów deszczu, śniegu, przy zawieruchach, a wracały stamtąd w tych samych warunkach spocone, co przekładało się na częste choroby. Teraz mamy na miejscu obiekt na miarę XXI wieku – mówi dyrektorka placówki Iwona Olszewska.

Budowa sali gimnastycznej rozpoczęła się przed rokiem i pochłonęła 6 mln zł. Choć zajęcia w niej odbywają się już od kilku tygodni, oficjalnie przekazano ją szkolnej społeczności w poniedziałek (25 lutego). Uroczystości towarzyszyły występy artystyczne oraz pokazy sprawności i umiejętności sportowych uczniów. ©℗

(pw) 

Fot. Artur Bakaj
 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA