poniedziałek, 18 listopada 2019.
Strona główna > Nauka > Duża inwestycja oświatowa. SP48 z nową salą gimnastyczną i klasami

Duża inwestycja oświatowa. SP48 z nową salą gimnastyczną i klasami

Duża inwestycja oświatowa. SP48 z nową salą gimnastyczną i klasami
Data publikacji: 2019-10-16 09:48
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-25 11:20
Wywietleń: 511 420314

Nowa sala gimnastyczna i pomieszczenia lekcyjne są już gotowe. Korzystać z nich będą uczniowie Szkoły Podstawowej nr 48 przy ul. Czorsztyńskiej w Szczecinie.

Jak poinformowało Centrum Informacji Miasta, zakończyła się budowa nowego budynku oświatowego, a w fazie końcowej jest remont starego budynku szkoły. Koszt inwestycji to ponad 11,2 mln zł.
 
Wkrótce uczniowie SP48 będą mogli korzystać z pomieszczeń w nowym budynku. To tym bardziej potrzebne, że w szkole działa klasa z rozszerzonymi zajęciami tanecznymi. W nowym budynku powstały przestronne i w pełni wyposażone sale lekcyjne. Na parterze znajdują się dwie sale do muzyki i plastyki z zapleczami. Na trzeciej kondygnacji znajdują się kolejne dwie sale, jedna do zajęć z przyrody i geografii, druga do zajęć z chemii i biologii. Obie te sale posiadają wspólne zaplecze. W nowym budynku znajduje się też duża świetlica, toalety oraz winda. Inwestycja obejmowała również budowę nowej sali gimnastycznej z szatniami, pomieszczeniami dla trenerów i magazynem. Nowy budynek jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Obiekt czeka na odbiory i przekazanie do użytkowania.
 
Podczas inwestycji w SP48 wyremontowano także starą salę gimnastyczną. Wykonano izolacje ścian fundamentowych zewnętrznych, stolarkę drzwiową i okienną, odnowiono ściany i sufit, wycyklinowano i polakierowano parkiet wraz z malowaniem linii boiska. W zakres inwestycji wchodzi także przebudowa dachu i wymiana urządzeń sportowych i instalacji elektrycznej oraz oświetlenia. Remont starej sali ma się zakończyć w grudniu br. Wykonawcą prac jest firma Exalo Drilling SA.

(el)

Fot.UM
 

Duża inwestycja oświatowa. SP48 z nową salą gimnastyczną i klasami Duża inwestycja oświatowa. SP48 z nową salą gimnastyczną i klasami Duża inwestycja oświatowa. SP48 z nową salą gimnastyczną i klasami Duża inwestycja oświatowa. SP48 z nową salą gimnastyczną i klasami Duża inwestycja oświatowa. SP48 z nową salą gimnastyczną i klasami Duża inwestycja oświatowa. SP48 z nową salą gimnastyczną i klasami Duża inwestycja oświatowa. SP48 z nową salą gimnastyczną i klasami Duża inwestycja oświatowa. SP48 z nową salą gimnastyczną i klasami Duża inwestycja oświatowa. SP48 z nową salą gimnastyczną i klasami Duża inwestycja oświatowa. SP48 z nową salą gimnastyczną i klasami Duża inwestycja oświatowa. SP48 z nową salą gimnastyczną i klasami Duża inwestycja oświatowa. SP48 z nową salą gimnastyczną i klasami Duża inwestycja oświatowa. SP48 z nową salą gimnastyczną i klasami Duża inwestycja oświatowa. SP48 z nową salą gimnastyczną i klasami Duża inwestycja oświatowa. SP48 z nową salą gimnastyczną i klasami Duża inwestycja oświatowa. SP48 z nową salą gimnastyczną i klasami Duża inwestycja oświatowa. SP48 z nową salą gimnastyczną i klasami Duża inwestycja oświatowa. SP48 z nową salą gimnastyczną i klasami Duża inwestycja oświatowa. SP48 z nową salą gimnastyczną i klasami Duża inwestycja oświatowa. SP48 z nową salą gimnastyczną i klasami Duża inwestycja oświatowa. SP48 z nową salą gimnastyczną i klasami

Komentarze

P
Przypominają mi się klimaty z mojej szkoły LO. Sala gimnastyczna tak samo miniaturowa i również dzielona jeszcze na pół. Pewnie jeszcze dużo czasu minie, zanim zrozumie się, że aktywność fizyczna jest najważniejsza. Na takiej sali jedyny sport to chyba ... szachy.
2019-10-16 13:46:23

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie