niedziela, 07 czerwca 2020.
Strona główna > Nauka > Duża inwestycja oświatowa. SP48 z nową salą gimnastyczną i klasami

Duża inwestycja oświatowa. SP48 z nową salą gimnastyczną i klasami

Duża inwestycja oświatowa. SP48 z nową salą gimnastyczną i klasami
Data publikacji: 2019-10-16 09:48
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-25 11:20
Wywietleń: 811 420314

Nowa sala gimnastyczna i pomieszczenia lekcyjne są już gotowe. Korzystać z nich będą uczniowie Szkoły Podstawowej nr 48 przy ul. Czorsztyńskiej w Szczecinie.

Jak poinformowało Centrum Informacji Miasta, zakończyła się budowa nowego budynku oświatowego, a w fazie końcowej jest remont starego budynku szkoły. Koszt inwestycji to ponad 11,2 mln zł.
 
Wkrótce uczniowie SP48 będą mogli korzystać z pomieszczeń w nowym budynku. To tym bardziej potrzebne, że w szkole działa klasa z rozszerzonymi zajęciami tanecznymi. W nowym budynku powstały przestronne i w pełni wyposażone sale lekcyjne. Na parterze znajdują się dwie sale do muzyki i plastyki z zapleczami. Na trzeciej kondygnacji znajdują się kolejne dwie sale, jedna do zajęć z przyrody i geografii, druga do zajęć z chemii i biologii. Obie te sale posiadają wspólne zaplecze. W nowym budynku znajduje się też duża świetlica, toalety oraz winda. Inwestycja obejmowała również budowę nowej sali gimnastycznej z szatniami, pomieszczeniami dla trenerów i magazynem. Nowy budynek jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Obiekt czeka na odbiory i przekazanie do użytkowania.
 
Podczas inwestycji w SP48 wyremontowano także starą salę gimnastyczną. Wykonano izolacje ścian fundamentowych zewnętrznych, stolarkę drzwiową i okienną, odnowiono ściany i sufit, wycyklinowano i polakierowano parkiet wraz z malowaniem linii boiska. W zakres inwestycji wchodzi także przebudowa dachu i wymiana urządzeń sportowych i instalacji elektrycznej oraz oświetlenia. Remont starej sali ma się zakończyć w grudniu br. Wykonawcą prac jest firma Exalo Drilling SA.

(el)

Fot.UM
 

Duża inwestycja oświatowa. SP48 z nową salą gimnastyczną i klasami Duża inwestycja oświatowa. SP48 z nową salą gimnastyczną i klasami Duża inwestycja oświatowa. SP48 z nową salą gimnastyczną i klasami Duża inwestycja oświatowa. SP48 z nową salą gimnastyczną i klasami Duża inwestycja oświatowa. SP48 z nową salą gimnastyczną i klasami Duża inwestycja oświatowa. SP48 z nową salą gimnastyczną i klasami Duża inwestycja oświatowa. SP48 z nową salą gimnastyczną i klasami Duża inwestycja oświatowa. SP48 z nową salą gimnastyczną i klasami Duża inwestycja oświatowa. SP48 z nową salą gimnastyczną i klasami Duża inwestycja oświatowa. SP48 z nową salą gimnastyczną i klasami Duża inwestycja oświatowa. SP48 z nową salą gimnastyczną i klasami Duża inwestycja oświatowa. SP48 z nową salą gimnastyczną i klasami Duża inwestycja oświatowa. SP48 z nową salą gimnastyczną i klasami Duża inwestycja oświatowa. SP48 z nową salą gimnastyczną i klasami Duża inwestycja oświatowa. SP48 z nową salą gimnastyczną i klasami Duża inwestycja oświatowa. SP48 z nową salą gimnastyczną i klasami Duża inwestycja oświatowa. SP48 z nową salą gimnastyczną i klasami Duża inwestycja oświatowa. SP48 z nową salą gimnastyczną i klasami Duża inwestycja oświatowa. SP48 z nową salą gimnastyczną i klasami Duża inwestycja oświatowa. SP48 z nową salą gimnastyczną i klasami Duża inwestycja oświatowa. SP48 z nową salą gimnastyczną i klasami

Komentarze

P
Przypominają mi się klimaty z mojej szkoły LO. Sala gimnastyczna tak samo miniaturowa i również dzielona jeszcze na pół. Pewnie jeszcze dużo czasu minie, zanim zrozumie się, że aktywność fizyczna jest najważniejsza. Na takiej sali jedyny sport to chyba ... szachy.
2019-10-16 13:46:23

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Sonda

Czy zagłosujesz w wyborach prezydenckich 28 czerwca 2020 roku?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie