Poniedziałek 25 października 2021r. 
REKLAMA

Odznaczenia dla nauczycieli. Uroczyście w Dniu Edukacji Narodowej [GALERIA]

Data publikacji: 2021-10-14 13:57
Ostatnia aktualizacja: 2021-10-14 14:15
Odznaczenia dla nauczycieli. Uroczyście w Dniu Edukacji Narodowej
Podczas uroczystości zasłużonym nauczycielom oraz innym pracownikom oświaty wręczono odznaczenia państwowe i resortowe. Fot. Dariusz Gorajski  

- Nie ma rozwoju bez systemu oświaty. Bez niego możemy zapomnieć o jakiejkolwiek przyszłości. To w państwa ręce naród składa los dzieci i młodzieży - przemawiał w czwartek (14.10) do nauczycieli w audytorium ZUT w Szczecinie, podczas Dnia Edukacji Narodowej, wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.

W Audytorium im. prof. Stanisława Skoczowskiego na Wydziale Elektrycznym Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, Dzień Edukacji Narodowej świętowali zachodniopomorscy pracownicy oświaty.

Podczas uroczystości wręczono odznaczenia państwowe i resortowe. Przyznano m.in Krzyże Zasługi, Medale za Długoletnią Służbę, Medale Komisji Edukacji Narodowej, Nagrody Ministra Edukacji i Nauki oraz Nagrody Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

Gospodarzami wydarzenia byli: wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki oraz zachodniopomorska kurator oświaty Magdalena Zarębska-Kulesza.

- Odznaczenia są głębokim ukłonem polskiego państwa wobec wysiłku, zaangażowania i pracy nauczycieli - mówił Zbigniew Bogucki.

Wojewoda podkreślił, że nauczyciele są powołani do szczególnej pracy, która jest tym bardziej trudna w dobie pandemii. Dodał, że zarówno dzieci, rodzice jak i nauczyciele zdołali unieść ten ciężar i przezwyciężyć przeciwności losu. ©℗

Natalia ZABOROWSKA

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Księgowy
2021-10-14 15:22:16
Pracuję w dużej szkole z internatem. W ciągu mojego 18 letniego zatrudnienia w tej jednostce żaden z prawie 100 nauczycieli nie poprosił dyrektora o przeniesienie na etat administracyjny czy obsługi bo ma za ciężko. Żaden nie poszedł do przemysłu a tyłko jeden rzucił pracę i założył swoją firmę. Co roku subwencja oświatowa na ucznia jest coraz bardziej niewystarczająca i dlatego tnie się koszty z wyjątkiem płac nauczycieli. Pracownicy obsługi mają najniższą krajową. Ja odchodzę do prywaciarza.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ