Piątek 01 lipca 2022r. 
REKLAMA

Odpowie za wypadek na betonce

Data publikacji: 2022-06-22 08:31
Ostatnia aktualizacja: 2022-06-22 15:23
Odpowie za wypadek na betonce
W jednym z aut były przewożone zwierzęta. Pies zginął na miejscu, a jeden z 2 kotów uciekł. Fot. OSP Sowno  

W wigilijny wieczór 37-latek spowodował wypadek na trasie Chociwel – Szczecin. Grożą mu 3 lata więzienia.

Do stargardzkiego sądu trafił akt oskarżenia przeciwko kierowcy hyundaia, który 24 grudnia ub.r. spowodował wypadek na drodze wojewódzkiej nr 142, tzw. betonce.

– Podejrzany, jadąc samochodem osobowym marki Hyundai w kierunku Szczecina, nie dostosował prędkości pojazdu do panujących warunków drogowych – informuje Alicja Macugowska-Kyszka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. – W trakcie wykonywania manewru wyprzedzania innych pojazdów i zmiany pasa ruchu, na skutek niedostosowania prędkości pojazdu wpadł w poślizg, a następnie stracił panowanie nad kierownicą, zderzając się z jadącym w przeciwnym kierunku kierowcą samochodu osobowego marki Ford.

Kierowca forda z urazami klatki piersiowej trafił do szpitala. Podobnie jak jego pasażerka, która miała połamane żebro i stłuczone biodro.

– Obrażenia te naruszyły czynności narządów ciała pokrzywdzonych na czas trwający dłużej niż 7 dni – dodaje Alicja Macugowska-Kyszka. – Podejrzany w przeszłości nie był karany sądownie. W chwili wypadku był trzeźwy. Za zarzucany mu czyn, na podstawie art. 177 §1 kk, grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat. ©℗

(w)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

polowanie na czarown
2022-06-22 14:54:59
Kto nigdy nie popełnił błędu za kółkiem, niech pierwszy rzuci kamień. Jak mozna ludzi wsadzać do więzienia za wypadek? Nawet jeśli do tego wypadku przyczyniła się jego bezmyślność i brawura, to powinien ponieść wszelkie koszty i zrekompensować straty ofiarom. Ale więzienie, to gruba przesada. Niedługo w tym kraju będą wsadzać do więzienia za sam fakt istnienia

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA