Piątek 27 stycznia 2023r. 
REKLAMA

Odkrywaj talenty i wspieraj rozsądnie

Data publikacji: 2022-02-15 07:55
Ostatnia aktualizacja: 2022-02-15 12:59
Odkrywaj talenty i wspieraj rozsądnie
Podczas webinarów doradcy z WUP pomogą odkryć drzemiące w nas talenty. Fot. Ryszarad PAKIESER  

Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Szczecinie organizuje ciekawe webinary dla tych, którzy rozwój osobisty i zawodowy uważają za nadrzędny cel w swojej ścieżce kariery. Już dziś (wtorek, 15 lutego) o godz. 10 na platformie ZOOM doradcy z Wojewódzkiego Urzędu Pracy pomogą odkryć drzemiące w nas talenty, natomiast 23 lutego wskażą drogi, jakimi powinni kroczyć rodzice i młodzież stojąca przed wyborem szkoły ponadpodstawowej a w dalszej perspektywie zawodu. 

- Temat talentów poruszaliśmy już kilkukrotnie. Wielokrotnie wybieraliśmy się w podróż, w trakcie której zgłębialiśmy zagadnienia z nim związane - mówi Tomasz Dudziński z Wydziału Poradnictwa Zawodowego WUP w Szczecinie zachęcając do uczestnictwa w webinarze 15 lutego o godz. 10. - Podczas spotkania online zastanowimy się wspólnie, czym właściwie te talenty są. Porozmawiamy o tym, jak ich w sobie poszukiwać oraz odkrywać. Będzie również okazja, aby sprawdzić to w praktyce.

Doradcy przekonują, że takie spotkanie rozjaśni wiedzę, skąd w ogóle biorą się talenty i jak je spożytkować w poszukiwaniu pracy i w karierze zawodowej a także są pierwszym etapem pracy z doradcą zawodowym. Obiecują również, że każdy uczestnik webinaru otrzyma narzędzia, by naturalnie stymulować swój rozwój. 

Kolejne spotkanie przed komputerem z doradcami WUP powinno zaciekawić rodziców nastolatków, którzy w tym roku będą startowali w kolejnym etapie edukacji już ściśle powiązanej z wyborem zawodowej przyszłości.

- Podczas webinaru wskażemy najważniejsze czynniki wypływające na podjęcie przez dzieci decyzji
o wyborze zawodu i szkoły. Pomożemy rodzicom wzmocnić swój udział w procesie wyboru zawodu przez dziecko omawiając pojęcie kariery, potrzeby dziecka, które mają wpływ na planowanie przyszłego zawodu oraz rolę rodziców - stwierdza Tomasz Dudziński. - Udzielimy praktycznych wskazówek: jak wspierać i odkrywać możliwości młodego człowieka, jak wspomóc dziecko w trafnym wyborze przyszłej szkoły, co warto wiedzieć o zawodach i gdzie szukać informacji, jakie są branże i zawody przyszłości.

Webinar, który również odbędzie się na platformie ZOOM 23 lutego w godz. 15-17.30 poprowadzą doradcy zawodowi Ewa Królikowska i Alina Ziółkowska.

Na spotkania online można zapisać się przez formularz udostępniony w linku na stronie Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Szczecinie na Facebooku.

(kel)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

jestem "webinar"
2022-02-15 12:55:34
po 70-tce, mam szansę?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA