Sobota, 10 czerwca 2023 r. 
13 szczecin
REKLAMA

Od ronda po parrocje perskie. Jesienny spacer wśród zieleni

Data publikacji: 27 października 2022 r. 10:43
Ostatnia aktualizacja: 27 października 2022 r. 10:43
Od ronda po parrocje perskie. Jesienny spacer wśród zieleni
fot. Mirosław Winconek  

Kto nie ma jeszcze planów na najbliższą sobotę, a chciałby przynajmniej kilka godzin spędzić w pięknych okolicznościach przyrody, ten powinien się wybrać na spacer z przewodnikiem. Czyli skorzystać z zaproszenia do udziału w bezpłatnym cyklu pn. „Z rozpoznawaniem drzew i krzewów".

Prowadzi go Paweł Madejski, najbardziej znany i ceniony przewodnik po zieleni Szczecina.

- W cyklu poznawania zielonych zakątków i spacerów ulicami miasta, tym razem wyruszymy z Ronda Olszewskiego, wyremontowaną ul. Szafera, przez os. Zawadzkiego i dalej ul. Szeroką, aż do skweru Misia Wojtka i dawnego cmentarza na Krzekowie - zachęca przewodnik. - Przejdziemy przez place i uliczki osiedla, podpatrując różnorodne nowe nasadzenia drzew i krzewów, jak również przyjrzymy się starszym, wyjątkowym w skali Szczecina. Na przykład przy ul. Modrej napotkamy niewielki teren zielony ze sporą ilością wiązów, a obok niego - mam nadzieję już przebarwiony na purpurowo - ambrowiec amerykański. Natomiast przy ul. Szerokiej, niedaleko przystanku autobusowego na żądanie, zobaczymy okazałą lipę krymską, a skwerze Misia Wojtka - trzy młode parrocje perskie i sporo róż perskich.

Sobotni (29 października) spacer wśród zieleni wyruszy z ronda Olszewskiego. Zbiórka zainteresowanych o godz. 11.

Udział w spacerze z rozpoznawaniem drzew i krzewów jest bezpłatny. Choć zwyczajem się stało - jak przypominają organizatorzy wydarzenia - dobrowolny datek, miły dowód wdzięczności, czyli symboliczny „grosik" wrzucony do czapki przewodnika. ©℗

(an)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA