Wtorek 27 września 2022r. 
REKLAMA

Drzewiej, czyli sobota wśród zieleni. Nie tylko dendrologiczne okazy [GALERIA]

Data publikacji: 2022-09-23 15:46
Ostatnia aktualizacja: 2022-09-23 15:46
Drzewiej, czyli sobota wśród zieleni. Nie tylko dendrologiczne okazy
 

To będzie nie lada dylemat dla miłośników zieleni. Na najbliższą sobotę (24 września) zaplanowano dla nich dwa alternatywne wydarzenia. Będą więc musieli wybrać pomiędzy wyprawą do arboretum w Glinnej a spacerem pośród śródmiejskiej i staromiejskiej zieleni, na którego finał rozkręcą się m.in. ekogry wyobraźni, teatr kamshibai, warsztaty plastyczne, blok prelekcji i premiera kolejnego zbioru ekologicznych opowiadań związanych ze Szczecinem.

W Glinnej odbędzie się kolejny z cyklu spacerów z rozpoznawaniem drzew i krzewów, który poprowadzi Paweł Madejski - jeden z najbardziej znanych i cenionych przewodników po szczecińskiej zieleni. Rozpocznie się o godz. 12. Ale uwaga: wyjazd i powrót we własnym zakresie - choćby rowerem czy pieszo przez Puszczę Bukową, z przystanku Śmierdnica 11.

- Na terenie ogrodu napotkamy wiele ciekawych okazów dendrologicznych, w tym owocującą gruszę wąskolistną, która sprawia wrażenie jakby gruszki rosły na wierzbie, a też drzewo chusteczkowe, czyli dawidię chińską, która właśnie powinna owocować - zachęca organizator. - Przejdziemy wspólnie ścieżkami ogrodu przyglądając się charakterystycznym cechom posadzonych tam okazów. Natomiast po spacerze, na pobliskim terenie rekreacyjnym, będzie można rozpalić ogniska dla podgrzania atmosfery spotkania.

Równolegle - czyli również w sobotę, tyle że już o godz. 10 - sprzed szczecińskiej „bartłomiejki" wyruszy inny zielony spacer z cyklu Drzewiej 2.0., a ph. „Wczoraj, dziś i jutro - szczecińska zieleń oczami Marcina Chruślińskiego". Przewodnikiem będzie jeden z czołowych miejskich aktywistów klimatycznych i ekologicznych, miłośnik Szczecina i regionu, który szerszemu gronu szczecinian i internautów jest znany ze społecznościowego bloga pt. „Marcin.o.miescie”.

Ta zielona wyprawa przejdzie trasą od Jasnych Błoni po pl. Orła Białego. Natomiast na jego finał - o godz. 12 w Kooperatywie Łaźnia (ul. Koński Kierat 14/15, I piętro) - zaplanowano podsumowanie całego projektu „Drzewiej - Pamięć Szczecińskich Drzew 2.0", którego spacer jest częścią. Z mnóstwem atrakcji dla osób w każdym wieku. Od kreatywnych warsztatów plastycznych, przez ekogry wyobraźni (sesje RPG) oraz „bez prądu", teatr kamshibai, po m.in. tematyczne prelekcje i wyjątkową premierę kolejnego zbioru ekologicznych opowiadań związanych ze Szczecinem - we współpracy z wyjątkową, szczecińską pisarką Barbarą Stenką.

Na oba wydarzenia wstęp jest wolny, a wszyscy mile widziani.

(an)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA