Niedziela 17 października 2021r. 
REKLAMA

Od piętnastu lat pomagają dzieciom z ADHD [GALERIA]

Data publikacji: 2019-10-06 09:16
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-06 19:25
Od piętnastu lat pomagają dzieciom z ADHD
 

Piętnastolecie istnienia obchodzi Koło Pomocy Dzieciom z ADHD działające w strukturach Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Zostało stworzone przez rodziców, którzy szukali pomocy, wówczas samotni i bezradni wobec problemu. Przez lata udało się zbudować profesjonalne ważne miejsce wsparcia na mapie Szczecina. 

- Dziś rodzice wiedzą, gdzie pójść po wsparcie, gdzie sięgnąć po pomoc - mówi Tamara Olszewska-Watracz, przewodnicząca KPD ADHD. - Piętnaście lat temu w Szczecinie pod tym względem była pustynia. Nasze dzieci były bardzo marginalizowane, naznaczane negatywnymi opiniami i emocjami, było bardzo źle. Sama jako matka szukałam wsparcia i tak trafiłam do TPD. Wtedy Lidia Dzwinka, rzecznik praw dziecka, powiedziała: "Dobrze, damy radę, pomożemy. Ale was jest przecież więcej, nie pierwszy rodzic z podobnym problemem do mnie przychodzi". Zapytała czy chciałabym w tym kierunku działać przy TPD. W "Kurierze Szczecińskim" ukazała się pierwsza wzmianka, że się spotykamy. Przyszło osiem matek i założyłyśmy koło. Potem przychodziło nas coraz więcej. Dzisiaj skupiamy ok. stu rodzin, choć to się zmienia. Bo wiele osób, dostając od nas mnóstwo wiedzy, motywacji do wewnętrznej zmiany, metody, techniki, wsparcie terapeutyczne, zaczyna sobie radzić. Ale przychodzą nowi, którzy są na początku tej drogi. Słuchamy co do nas mówą, rozwijamy się, wciąż tworzymy nową ofertę. 

Koło Pomocy Dzieciom z ADHD przy ul. Pocztowej w Szczecinie pomaga nie tylko rodzinom, ale również m.in. nauczycielom i pedagogom szkolnym. Po dziesięciu latach istnienia i realizacji wielu różnych projektów pojawił się pomysł, by przy kole, w strukturach TPD, stworzyć specjalistyczną placówkę wsparcia dziennego. Dziś obchodzi ona swoje pięciolecie.

- To tu uderzamy w przyczynę dysfunkcji, tu jest terapia - mówi Tamara Olszewska-Watracz. - Tu również wspieramy rodziców, tworząc z nich takich psychopedagogów, specjalistów na potrzeby domu. Zapewniam, że nie będziemy stać w miejscu, idziemy dalej, przemy jak czołg. Żeby naszym dzieciom było lepiej. 

W sobotę jubileusz świętowano w Teatrze Kameralnym Michała Janickiego. W miłej atmosferze wspominano miniony czas i dziękowano tym wszystkim, którzy pomagają w skutecznym działaniu na rzecz dzieci z ADHD. W niedzielę 6 bm. o godz. 17 odbędzie się jubileuszowy koncert charytatywny w klubie Elefunk przy pl. Żołnierza Polskiego.

(gan)

fot. Grzegorz Siwa

Na zdjęciach: W sobotę jubileusz świętowano w Teatrze Kameralnym.

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

No cenzura Kuriera działa ( komentarz bez przekleństw i obraźliwych słów) nieopublikowany...
2019-10-06 18:22:42
odpowiedź do "NIE". No róbcie tak dalej będziecie mieli czytelników .Żal dudę ściska co się podziało z ponoć wolnymi mediami ...nie wierzę !! Szkoda myśleć co będzie po wyborach...
k...k12
2019-10-06 17:58:38
Myśl o nieistnieniu ADHD do Szczecina jeszcze nie dotarła, ale idzie, jest gdzieś w okolicach Wałcza. A czy wolno wam indywidualnie dociekać, dlaczego wasze dzieci są takie jakie są? Czy za to dociekanie, ewentualnie nieprawomyślne podejrzenia jesteście wykluczani z tej jakiejś organizacji. Ale bo jeśli bigfarma ma z tego jakiś dochód to jest git i tak toczno... nu wot
Nie
2019-10-06 11:59:27
Ma czegoś takiego jak ADHD.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ