Środa 26 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Kawaler Orderu Uśmiechu. Przyjaciel dzieci

Data publikacji: 2019-03-19 09:56
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:35
Kawaler Orderu Uśmiechu. Przyjaciel dzieci
 

Henryk Zabrocki, prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Koszalinie, znalazł się wśród zaledwie dziesięciu osób wyróżnionych przez członków Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu.

Kapituła, po dokładnej analizie wniosków otrzymanych od dzieci z całego świata, ogłosiła, że do grona Kawalerów Orderu Uśmiechu dołączą osoby z: Sudanu, Hiszpanii, Rosji, Ukrainy i Polski. To m.in. działacze społeczni, pedagodzy, literaci, dziennikarka i lekarz. Wśród tej dziesiątki aż połowa jest z naszego kraju, w tym Henryk Zabrocki. To najdłużej pełniący swoją funkcję szef TPD w Koszalinie. Najpierw był prezesem od 1991 do 2008 roku, aby wrócić na stanowisko w 2015 r. i sprawować je do dziś. W tym roku organizacja, która w Koszalinie na rzecz dzieci działa od 1946 r., świętuje stulecie działalności w Polsce. Z tej okazji odbędzie się wiele imprez w regionie.

Posiedzenie kapituły w Warszawie było zarazem oficjalnym rozpoczęciem obchodów jubileuszu 40-lecia umiędzynarodowienia Orderu Uśmiechu przez sekretarza generalnego Organizacji Narodów Zjednoczonych. ©℗

Tekst i fot. (m)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA