środa, 23 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Od niedzieli autobusy zamiast tramwajów i dodatkowa linia

Od niedzieli autobusy zamiast tramwajów i dodatkowa linia

Od niedzieli autobusy zamiast tramwajów i dodatkowa linia
Data publikacji: 2018-04-21 19:52
Ostatnia aktualizacja: 2018-04-24 08:15
Wywietleń: 1879 323744

W związku z pracami planowanymi na torowisku pod wiaduktem w ciągu ul. Hangarowej, w dniach 22-28 kwietnia wstrzymany zostaje ruch tramwajowy na odcinku Basen Górniczy – Turkusowa. Na czas robót, wprowadzone zostaną linie zastępcze do pętli Turkusowa.

Na wyłączonym odcinku Basen Górniczy – Turkusowa uruchomiona zostaje zastępcza komunikacja autobusowa – linia nr 807, zatrzymująca się na następujących przystankach: Basen Górniczy, Hanarowa nż – tylko w kierunku Turkusowej, Rondo Ułanów Podolskich, Zdroje Dworzec, Turkusowa.

Linia obsługiwana będzie w dni powszednie z częstotliwością co 3 i 6 minut i co 10 minut po godz. 20.30. W soboty i dni świąteczne z częstotliwością co 6 minut w godzinach: sobota od 9.00 i niedziela od 11.00 do 18.30. W pozostałych godzinach co 10 minut.

Dla kierowców zostawiających swoje auto na parkingu na ulicy Hangarowej uruchamia się dodatkową linię autobusową nr 808 kursującą na trasie: parking Park&Ride (przy ul. Hangarowej) – Basen Górniczy. Linia będzie kursowała w godz. 5:00-23:00 z częstotliwością co 20 minut. Pierwszy kurs linii 808 odbędzie się z tymczasowego przystanku zlokalizowanego na parkingu P&R o godz. 5:00, natomiast ostatni kurs zostanie wykonany o godz. 23:00. Z kolei z przystanku Basen Górniczy pierwszy kurs zostanie wykonany o godz. 5:10, natomiast ostatni kurs o godz. 22:50. 

– Informujemy, że sytuacja będzie monitorowana na bieżąco, a komunikacja miejska przygotowana na czas całych robót – stwierdza Hanna Pieczyńska, rzecznik Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego.

(p)
Fot. Mirosław Winconek

Komentarze

co za tragedia
zditm do piachu. trzeba było zostawić stare linie do górniczego, to by nie było kombinacji. na jaśminowej kto ten znaczek stawiał, co za baran?
2018-04-24 05:13:41
Ah
Warszawa ma aferę mieszkaniowa a Szczecin szynką - czy jest siła która potrafi oskarżyć Krzystka przed sądem?
2018-04-22 21:51:32
Es
A teraz urzędnicy oddadzą pieniądze za źle kupione szyby i za parking na Hangarowej
2018-04-22 21:31:04
Obs.ryver
A dlaczego autobusy a nie rowery??? Tu informuję. że ENERGOPOL nie ma szans na skończenie swojej kreciej roboty i szwejsowania kawałeczków szyn w tym -2018roku!!! Pętla KRZAKI-TURKUSOWA zarośnie chaszczami zanim się wygrzebią ze swego bałaganu. Ja liczę na rok 2021-22.... Pękają szyny obok spawów którymi łatali tory latem,jesienią i zimą 2017r... Dziur po kreciej robocie już nawet nie nzasypują...bo wiedzą, że zaraz pojawią się nowe pęknięcia Byle do końca okresu gwarancyjnego... Pół miliarda PLN jak psu w d..ę !!!
2018-04-22 09:54:56
Nietollshipo
ZNOWU PĘKŁA SZYNA U ...... Most Długi, Hangarowa, most Cłowy, Eka generator Kto mianuje prezesow i dyrektorow UM ? Kto politycznie odpowiada za ich wpadki?
2018-04-21 22:13:35
Pchelka
Zatem miasto nie potrzebuje tramwaju - głosujemy dalej na Krzyżyki, Gawłowskich i Giebelewiczow HURA
2018-04-21 20:42:57
o
GRANDA I SKANDAL!!!
2018-04-21 20:15:54